ذره بین اکو موبایل

نحوه گرفتن بکاپ واتساپ

نحوه گرفتن بکاپ واتساپ

نحوه گرفتن بکاپ واتساپ

شاید در حال حاضر بتوان اولین برنامه مخصوص چت در داخل کشور را واتساپ دانست. این برنامه به علت دسترسی آزادی که به آن در داخل کشور وجود دارد و هم چنین سادگی محیط اپلیکیشن و راحتی کار با آن، جایگاه ویژه ای را در بین کاربران پیدا کرده است. نه تنها واتس اپ برنامه ای برای چت کردن و برقراری ارتباط است، بلکه امروزه شاهد استفاده از آن در انواع کسب و کار نیز هستیم و در کشور ما whatsapp جنبه حرفه ای پیدا کرده است. به همین دلیل ضروری است تا به صورت حرفه ای هم با آن برخورد شود و در کنار آموزش کار با این برنامه، بتوانیم مکالمات خود را حفظ کرده و در صورت تعویض گوشی موبایل بتوانیم از اطلاعات خود استفاده کنیم. در این مطلب شما را با نحوه بکاپ گرفتن واتساپ آشنا کرده تا بتوانید با ساده ترین شگردها، مانع از پاک شدن و از دست رفتن اطلاعات خود شوید. مطالعه این مطلب پاسخ این پرسش که چگونه از واتساپ خود بکاپ بگیریم؟ را به شما خواهد داد/

آموزش تصویری گرفتن بکاپ واتس اپ

آموزش تصویری گرفتن بکاپ واتس اپ

چگونه از پیام های واتساپ نسخه پشتیبان بگیریم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با تعویض گوشی و یا پاک کردن برنامه Whats App، مکالمات خود را از دست داده باشید. پرسشی که پیش می آید این است که چگونه از واتساپ خود بکاپ بگیریم؟  آیا راهی برای حفظ این مکالمات وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت واتساپ با توجه به گسترده تر شدن دایره کاربران خود، همواره در صدد یافتن راه هایی است که سادگی در استفاده از این برنامه را افزایش داده و رضایت کاربران را بیش از پیش جلب کند. این برنامه به شما امکان خواهد داد که از گفت و گوهایی که انجام داده اید، نسخه پشتیبانی تهیه کرده و به این شیوه با خیالی آسوده از حفظ اطلاعات، به استفاده از واتس اپ ادامه دهید. شاید جالب باشد که شما قادر خواهید بود تنها از مکالمات خود با یک فرد خاص، بک آپ تهیه کنید. در این مطلب ضمن اینکه شما را با نحوه بکاپ گیری کلی در واتساپ آشنا می کنیم، تهیه نسخه پشتیبان از یک مکالمه خاص را نیز آموزش خواهیم داد. این آموزش ها در زمان تعویض گوشی و یا حذف برنامه و نصب مجدد آن، کارایی خواهد داشت و شما قادر خواهید بود بدون نگرانی از پاک شدن اطلاعات، این اقدامات را انجام دهید. ادامه این مطلب را برای کسب اطلاع از تهیه نسخه پشتیبان از دست ندهید.

بکاپ گرفتن از چت های واتس اپ

اگر مایل هستید که از چت های خود در واتس اپ بکاپ تهیه کنید، راهی ساده پیش رو دارید. شما می توانید این کار را به دو شیوه به انجام برسانید. تفاوت این دو روش در محل ذخیره نسخه پشتیبان می باشد. واتساپ به شما امکان داده است که به دو شیوه ذخیره بکاپ در حافظه داخلی و یا گوگل درایو، این کار را به انجام برسانید. در ادامه هر دو روش را به شما آموزش خواهیم داد.

در حالت اول برای بکاپ گرفتن از چت های واتس اپ، برنامه را باز کرده و وارد قسمت تنظیمات یا Setting شوید. از بین گزینه های پیش رو، گزینه Chat یا گفتگو را انتخاب کرده و در ادامه Chat Backup را گزینش نمایید. با انتخاب گزینه سبز رنگ Back up فرآیند بکاپ گیری از گفت و گوهای شما آغاز می شود و یک نسخه از آن در حافظه داخلی دستگاه شما ذخیره خواهد شد. در همین قسمت شما قادر خواهید بود تاریخ آخرین باری که از گفت و گوهای خود در حافظه داخلی بکاپ تهیه کرده اید را مشاهده نمایید. اما در صورتی که بخواهیم از سیستم ابری گوگل استفاده کنیم، چه باید کرد؟

بکاپ گیری واتساپ در حافظه داخلی

بکاپ گیری واتساپ در حافظه داخلی

بکاپ واتساپ در گوگل درایو

گوگل درایو محل دیگری است که واتساپ به شما امکان تهیه نسخه پشتیبان در آن را می دهد. برای این منظور کافی است برنامه را اجرا کرده و وارد تنظیمات یا Setting آن شوید. در قسمت Chat، گزینه Chat Backup را انتخاب نموده و وارد صفحه بکاپ شوید. در میانه صفحه با عبارت   Google Drive Settings مواجه هستید. کافی است در زیر این گزینه، مورد Back Up Google Drive را انتخاب کرده و مدت زمانی که مد نظر برای بکاپ گیری دارید، به آن اطلاع دهید. به این شیوه به صورت خودکار، نسخه پشتیبان از کلیه چت ها در بازه زمانی درخواست شده در گوگل درایو ذخیره خواهد شد.

نقطه قوت برنامه واتساپ اینجاست که شما می توانید تنظیمات این گزینه را به نوعی سامان دهی کنید که به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به تکرار این فرآیند، تهیه نسخه پشتیبان را در زمان درخواستی از سوی شما، به انجام برساند. تنظیمات زمانی که برنامه در اختیار شما قرار می دهد می تواند به صورت روزانه یا Daily، هفتگی یا Weekly و ماهیانه  یا Monthly باشد. هم چنین موردی تحت عنوان Never در این قسمت وجود دارد که به منظور غیرفعال سازی بکاپ گیری در گوگل درایو می باشد. در این قسمت شاهد گزینه Only when I tap Back Up  هستیم که به معنای آن است که هر زمان در قسمت حافظه داخلی درخواست تهیه نسخه پشتیبان شد، یک نسخه هم در گوگل درایو تهیه و کپی شود. در واقع به این شکل، شما تنظیمات بکاپ واتساپ را به صورت دستی تغییر داده اید.

علت اینکه چنین گزینه هایی در تهیه نسخه پشتیبان وجود دارد، عدم تمایل برخی افراد به استفاده از حجم اینترنت در تهیه بکاپ است. بکاپ گیری گفت و گوی واتس اپ، سبب مصرف حجم اینترنت شما (وای فای یا اینترنت همراه) خواهد شد. زمانی که تنظیمات بکاپ گیری به صورت خودکار فعال باشد، در زمان مقرر و به محض برقراری ارتباط اینترنتی این فرآیند انجام می شود. تعبیه کردن تنظیم دستی بکاپ واتساپ به شما امکان می دهد که مانع از بروز چنین روندی شوید و هر زمان که خودتان صلاح دانستید، نسبت به تهیه نسخه پشتیبان اقدام نمایید.

نحوه زمانبندی بکاپ گیری خودکار واتساپ

نحوه زمانبندی بکاپ گیری خودکار واتساپ

بکاپ واتساپ از یک گفت و گو

راه هایی که تا به این جا در مورد آن صحبت شد، به صورت کلی به بکاپ گیری از همه چت ها مربوط بود. اما در صورتی که بخوایم نسخه پشتیبان از یک مکالمه به خصوص داشته باشیم، چگونه از واتساپ خود بکاپ بگیریم؟ برای اینکه بتوانیم بکاپ از یک گفت و گو را داشته باشیم، باید به روش دیگری وارد عمل شد. برای این منظور کافی است وارد صفحه گفت و گوی مد نظر شده و گزینه سه نقطه ای که در بالای صفحه وجود دارد را انتخاب کنید. از بین گزینه ها، مورد More یا بیش تر را لمس کرده و سپس گزینه Email Chat را انتخاب نمایید. واتساپ این مدل از بکاپ گیری را در قالب یک فایل به ایمیلی که در اختیارش می گذارید، ارسال می کند. این فایل در قالب txt بوده و حاوی اطلاعات گفت و گویی است که درخواست تهیه نسخه پشتیبان آن را داشتید. مواردی که عنوان شد، مربوط به گوشی های اندرویدی است که با دارا بودن سیستم ,عامل Android به این شیوه از پشتیبان گیری حمایت می کنند. به عنوان مثال می توان گوشی های برند سامسونگ را از این دست دانست که در کشور ما، جایگاه ویژه ای در بین مصرف کننده ها دارند. اما برای کاربران گوشی های آیفون چه؟

بکاپ واتساپ آیفون

گوشی های آیفون با دارا بودن سیستم عامل اختصاصی IOS در کلیه امور مربوط به گوشی، با تلفن های همراه اندروید، تفاوت دارند. این تفاوت در نحوه بکاپ گیری واتساپ هم خود را نشان می دهد، اما این تفاوت ها بسیار کوچک هستند و کاربران این موبایل ها هم می توانند به سادگی نسخه پشتیبان از چت های خود داشته باشند. برای این کار کافی است برنامه را باز کرده و وارد بخش Setting یا تنظیمات شوید. در بین گزینه های موجود، وارد قسمت Chat یا گفت و گو شده و مورد Chat Backup را لمس کنید. در ادامه به دو صورت می توان نسبت به تهیه نسخه پشتیبان اقدام نمود. روش اول به صورت دستی است و روش دوم به صورت اتوماتیک و توسط برنامه whatsapp.

بکاپ گیری واتس اپ در گوشی های آیفون

بکاپ گیری واتس اپ در گوشی های آیفون

در روش اول شما می توانید در همین پنجره، گزینه Back Up Now را لمس کرده تا بلافاصله یک نسخه از گفت و گویتان در محیط آی کلود (iCloud) ذخیره شود. آیکلود محیطی اختصاصی برای شرکت اپل است که اطلاعات گوشی آیفون شما در آن ذخیره می شود.

در روش دوم شما به صورت اتوماتیک از برنامه واتساپ می خواهید که کار بکاپ گیری را به انجام برساند. مانند گوشی های اندرویدی، شما می توانید مدت زمان بکاپ گیری خودکار را انتخاب کرده و هم چنین برای پشتیبان گیری از ویدئو ها به برنامه دستور دهید.

دانلود فایل pdf نحوه گرفتن بکاپ واتساپ :

بخشی از محتوای این صفحه از سایت رسمی واتس اپ برداشته شده که برای گوشی های Android از اینجا و برای گوشی های ios از اینجا میتونید ببینید و استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *