ذره بین اکو موبایل

چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم؟

بازنشانی کارخانه که به عنوان هارد ریست یا بازنشانی اصلی (master reset) نیز شناخته می شود، یک روش موثر و آخرین راه حل برای عیب یابی و تعمیر برخی از مشکلات تلفن های همراه هوشمند است. استفاده از قابلیت برگرداندن به تنظیمات کارخانه سامسونگ، می تواند باعث رفع برخی از مشکلات نرم افزاری تلفن همراه باشد. این کار نیازمند اجرای پیش نیازهایی است و به طرف مختلفی قابل اجرا می باشد. اینکه چه زمانی از این روش برای حل مشکل گوشی هوشمند سامسونگ استفاده کنیم و چگونه گوشی سامسونگ را به تنظیمات کارخانه برگردانیم، بحثی تخصصی است که در این مطلب به گوشه هایی از آن اشاره شده است. مطالعه این مطلب می تواند آگاهی و اطلاعات شما را در زمینه ریست گوشی های هوشمند و برند خوش نام سامسونگ بالا برده و در مواقع لزوم به کارتان آید. در ادامه با روش انجام این کار در گوشی سامسونگ آشنا می شویم.

آموزش بازگرداندن گوشی سامسونگ به تنظیمات کارخانه

آموزش بازگرداندن گوشی سامسونگ به تنظیمات کارخانه

از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

در طی عملیات بازگرداندن به تنظیمات کارخانه سامسونگ، تمامی اطلاعات ذخیره شده شما حذف خواهد شد. به همین خاطر در صورتی که اطلاعات مهمی در آن دارید، ابتدا یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و آن را در مکان دیگری ذخیره کنید. تمامی اپلیکیشن ها (جز اپلیکیشن های پیشفرض کارخانه) نیز حذف خواهد شد. حال که این مرحله را به طور کامل به انجام رساندید، می توانید وارد بخش اصلی کار یعنی بازگردانی گوشی سامسونگ به تنظیمات کارخانه شوید.

روش های بازگرداندن به تنظیمات کارخانه سامسونگ

برای انجام این کار، دو روش وجود دارد که هر دو این روش ها، منجر به برگرداندن به تنظیمات کارخانه خواهد شد. در صورتی که امکان استفاده از تنظیمات را ندارید (برای مثال در زمان هنگی گوشی) روش دوم و استفاده از کلید های سخت افزاری مناسب خواهد بود.

استفاده از تنظیمات تلفن همراه

برای استفاده از این روش، لازم است تا به بخش تنظیمات، مدیریت عمومی، بازنشانی، بازنشانی به تنظیمات کارخانه رفته و سپس بر روی دکمه بازنشانی، و حذف همه ضربه بزنید.

  • برای این منظور وارد Setting گوشی خود شوید.
  • گزینه General Management را انتخاب کنید.
  • در ادامه مورد Reset  و سپس Factory data reset را برگزینید.
  • و در نهایت گزینه Reset و Delete all کار را تمام خواهد کرد.
ریست فکتوری سامسونگ با استفاده از تنظیمات گوشی

ریست فکتوری سامسونگ با استفاده از تنظیمات گوشی

استفاده از Find My Mobile برای بازگرداندن به تنظیمات کارخانه سامسونگ

علاوه بر روش های ذکر شده، می‌ توانید از Find My Mobile برای ریست کردن گوشی خود از راه دور استفاده کنید. اگر قصد دارید تلفن خود را واگذار کنید، فراموش نکنید که حساب Google خود را حذف کنید!

استفاده از دکمه‌ های سخت افزاری

روش سوم برای بازنشانی به تنظیمات کارخانه سامسونگ ، استفاده از دکمه‌ ها است.

 ترکیب دکمه ای که در این روش باید فشار دهید و نگه دارید بستگی به نوع تلفن شما دارد.

  • در صورتی که دکمه سخت افزاری home وجود دارد: دکمه های افزایش صدا، home و پاور را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید. با شنیدن ویبره دستگاه، دکمه پاور را رها کنید. وقتی منوی بازیابی ظاهر شد، دکمه های دیگر را نیز رها کنید. مانند  Galaxy S6 or S7
استفاده از دکمه های سخت افزاری برای ریست فکتوی گوشی سامسونگ

استفاده از دکمه های سخت افزاری برای ریست فکتوی گوشی سامسونگ

  • در صورت وجود دکمه پیکسبی و دکمه های تغییر صدای جداگانه: دکمه های افزایش صدا، بیکسبی و پاور را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید. وقتی دستگاه می لرزد و نشان سامسونگ روی صفحه ظاهر می شود، دکمه ها را رها کنید. مانند +Galaxy S8,  Galaxy S9,Galaxy S10/S10
ریست دستی گوشی سامسونگ به کمک دکمه بیکسبی

ریست دستی گوشی سامسونگ به کمک دکمه بیکسبی

  • در صورتی که دکمه های پاور و home وجود ندارد: دکمه های افزایش صدا و Side را به طور همزمان فشار داده و نگه دارید. وقتی دستگاه می لرزد و نشان سامسونگ روی صفحه ظاهر می شود، دکمه ها را رها کنید. مانند Galaxy Note10, Fold, X, Z Flip
ریست فکتوری گوشی سامسونگ با دکمه های ولوم و ساید

ریست فکتوری گوشی سامسونگ با دکمه های ولوم و ساید

در منوی بازیابی، باید از دکمه های افزایش و کاهش صدا برای پیمایش و دکمه پاور برای انتخاب استفاده کنید.

Delete all user data یا Wipe data/factory reset را انتخاب کنید و سپس آن را تایید نمایید. بسته به دستگاه شما، متن و انتخاب این تاییدیه ممکن است متفاوت باشد.

بازنشانی کارخانه ای گوشی شما مدتی طول می کشد. هنگامی که بازنشانی کامل شد،Data wipe complete یا اعلام اتمام عملیات نمایش داده خواهد شد.

با استفاده از دکمه روشن/خاموش گوشی خود را راه اندازی مجدد کنید.

FRP گوگل

بسیاری از گوشی‌های اندرویدی، از جمله گوشی هوشمند سامسونگ، از ویژگی محافظت بازنشانی به تنظیمات کارخانه (FRP) گوگل استفاده می‌کنند. با FRP، تلفنی که بازنشانی شده است، همچنان قبل از اجازه دسترسی، به رمز عبور Google مالک نیاز دارد. این ویژگی از دسترسی افراد ناخواسته به گوشی دزدیده شده یا گم شده با بازنشانی کارخانه ای آن جلوگیری می کند.

اگر می‌خواهید FRP را غیرفعال کنید، قبل از تنظیم مجدد، باید حساب Google خود را از گوشی Samsung Galaxy خود حذف کنید.

حذف حفاظت بازنشانی کارخانه

حذف حفاظت بازنشانی کارخانه

سوالات متداول درباره ریست فکتوری گوشی سامسونگ

چگونه می توان گوشی سامسونگی را که هنگ کرده به تنظیمات کارخانه بازگرداند؟

شما می توانید با استفاده از دکمه های سخت افزاری، بدون نیاز به وارد شدن به تنظیمات گوشی، آن را به حالت کارخانه بازگردانید. استفاده از دکمه های سخت افزاری با توجه به مدل گوشی شما تعیین می شود که در این مطلب به طور کامل به شرح آن پرداخته ایم.

آیا با ریست فکتوری گوشی سامسونگ، همه اطلاعات از بین خواهد رفت؟

کلیه اطلاعات شما به غیر از برنامه هایی که به صورت پیش فرض در گوشی سامسونگ شما نصب بود، بعد از بازکشت به تنظیمات کارخانه از بین خواهند رفت و این مساله لزوم بکاپ گیری از اطلاعات را قبل از این فرآیند دو چندان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *