ذره بین اکو موبایل

آموزش انتقال مخاطبین و اطلاعات از اندروید به آیفون

transfer contacts

آموزش انتقال مخاطبین و اطلاعات از اندروید به آیفون

گوشی هر شخصی پر از اطلاعات کاربردی است که کاربر به آنها نیاز پیدا می کند. آهنگ ها، شماره مخاطبین، برنامه های نصب شده، گالری تصاویر و ویدئوها و … همگی از این دست اطلاعات هستند. اما اگر قصد تعویض تلفن همراه را داشته باشیم، چه بلایی بر سر این اطلاعات خواهد آمد؟ نگرانی وقتی بیش تر می شود که کاربران گوشی های اندرویدی، قصد خرید یک گوشی آیفون با سیستم عامل متفاوت را داشته باشند. شاید تا چند وقت پیش انتقال این اطلاعات و مخاطبین از گوشی اندروید به آیفون به زحمت انجام می شد و در برخی مواقع، فرد قید این انتقال را می زد. اما اکنون روش های ساده تری به میدان آمده اند که می توان با بهره گیری از آنها به سادگی اطلاعات را انتقال داد. با مطالعه این مطلب می توانید بدون پرداخت هزینه و مراجهه به مراکز تعمیرات موبایل، به راحتی انتقال اطلاعات را به انجام برسانید.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون

کوچ از اندروید به آیفون

خوشبختانه کوچ از اندروید به آیفون کار سختی نیست و با پیشرفت دانش و تکنولوژی به راحتی می توان این کار را به شیوه  های مختلف به انجام رساند. برای این انتقال شما می توانید از روش های سنتی استفاده از کامپیوتر بهره بگیرید و یا روش های نوینی که کار را ساده تر کرده اند را در دستور کار خود قرار دهید. کار برای شما زمانی راحت تر می شود که گوشی آیفون خریداری شده دارای نسخه IOS 9 و یا بالاتر بوده و در این صورت می توان با استفاده از اپلیکیشین های موجود، به راحتی عملیات انتقال را انجام داد. در ادامه مدل های مختلف کوچ از اندروید به آیفون را به شما توضیح خواهیم داد.

انتقال مخاطبین بین دو گوشی

مخاطبان ما افرادی هستند که با آنها در ارتباط هستیم و نیاز به حفظ شماره تلفن های آنها برایمان ضروری است. به همین دلیل به هنگام تعویض گوشی، همواره این نگرانی ایجاد می شود که انتقال مخاطبین بین دو گوشی چگونه انجام خواهد شد و برای این منظور چه باید کرد؟ آیا نیاز به مراجعه به مراکز تخصصی تعمیرات و خدمات موبایل است یا می توان در منزل هم این کار را به انجام رساند؟ پاسخ ساده است. شما می توایند با مطالعه این مطلب، انتقال مخاطبین بین دو گوشی را در منزل و توسط خودتان به انتها برسانید. برای این کار کافی است از یکی از شیوه هایی که در ادامه به توضیح آن پرداخته ایم، استفاده  کنید. خوشبختانه با پیشرفت فناوری، روش های ساده ای برای انتقال مخاطبین بین دو گوشی به وجود آمده است و فرقی نمی کند که موبایل شما دارای چه سیستم عاملی است، در هر حال انتقال اطلاعات به طور کامل صورت خواهد گرفت. اختصاص دادن چند دقیقه وقت برای مطالعه این مطلب، ضمن آموزش انتقال مخاطبین گوشی قدیمی به جدید، اطلاعات فوق العاده کاربردی در این زمینه به شما خواهد داد.

برنامه انتقال مخاطبین از اندروید به ایفون

انتقال اطلاعات و مخاطبان از اندروید به آیفون زمانی راحت و بی دردسر تر از همیشه شد که برنامه ای با نام Move To iOS همراه با نسخه ios 9 منتشر شد. این برنامه قابلیت انتقال اطلاعات و مخاطبان از گوشی های اندرویدی به آیفون را به صورت بی سیم فراهم نمود. هم چنین با بهره گیری از این برنامه کلیه اپلیکیشن های رایگانی که در گوشی اندروید موجود بوده و در اپ استور هم وجود دارد، بر روی گوشی آیفون نصب خواهد شد. برای این منظور کافی است برنامه  Move To iOS را از طریق گوگل پلی در گوشی اندرویدی نصب کنید. هر دو دستگاه باید به اینترنت وای فای متصل بوده و شارژ بالای 50 درصد داشته باشند.

برنامه Move To IOS

برنامه Move To IOS

در گوشی آیفون در زمان راه اندازی دستگاه با  گزینه Apps & Data مواجه خواهید شد. در این قسمت گزینه ای با نام   Move Data from Android وجود دارد که باید انتخاب گردد. این گزینه گوشی آیفون را ملزم می کند که به دنبال یک گوشی اندرویدی که برنامه  Move To iOS در آن نصب شده باشد، بگردد.

انتقال اطلاعات به کمک برنامه move to iOS

انتقال اطلاعات به کمک برنامه move to iOS

همزمان در گوشی اندروید خود برنامه را اجرا کرده و با زدن دکمه ادامه (Continue) و پذیرفتن شرایط و ضوابط برنامه کار را دنبال کنید. با زدن دکمه  Continue  یک کد برای گوشی آیفون ارسال می شود که باید عینا در گوشی اندرویدی وارد گردد. باید اشاره کرد که گوشی اندروید شما برای استفاده از این برنامه باید به سیستم عامل اندروید 4 کیت کت و یا نسخه های بالاتر مجهز باشد. این فیلتر در گوشی های آیفون، شامل نسخه ios 9 و بالاتر است. به این معنا که آیفون 7 و مدل های بالاتر آن نظیر آیفون SE ، آیفون 8 و  … می توانند با این برنامه کار کنند.

 

وارد کردن رمز در برنامه move to iOS

در ادامه آموزش انتقال مخاطبین گوشی قدیمی به جدید و پس از وارد کردن کد امنیتی، صفحه ای با عنوان Transfer Data در گوشی اندروید دیده می شود. این صفحه به شما امکان می دهد تا هر آنچه که مایل به انتقالش به گوشی iphone هستید، انتخاب کنید. بوک مارک ها، مخاطبین، تصاویر، اکانت گوگل، پیام ها و … شامل این اطلاعات خواهند بود. باید توجه داشت که اگر این برنامه را برای انتقال اطلاعات و مخاطبین انتخاب کردید، موزیک های خود را به صورت دستی منتقل نمایید.

انتقال اطلاعات به کمک برنامه move to iOS

پس از اتمام انتقال اطلاعات در گوشی اندروید، شاهد پیام Transfer Complete خواهید بود که باید برای تکمیل آن بر روی گزینه Done ضربه بزنید. هم چنین لازم است در گوشی آیفون بر روی گزینه Continue کلیک کرده تا کار در گوشی جدید به اتمام برسد.

روش که در این قسمت به آن اشاره شد، روشی کلی برای انتقال اطلاعات بود. اما در ادامه قصد داریم نحوه انتقال هر دسته از اطلاعات شامل مخاطبین، برنامه ها، تصاویر و … را آموزش دهیم.

آموزش تصویری انتقال مخاطبین از اندروید به ایفون

برای انتقال مخاطبین بین این دو گوشی، راه های ساده ای وجود دارد که می توانید به راحتی از پس آن برآیید. یکی از این راه ها استفاده از سیم کارت است. سیم کارت ها قابلیت این را دارند که اطلاعات تماس را بر روی آنها ذخیره کنید. به این ترتیب با تغییر گوشی موبایل از اندروید به ایفون، دیگر نیازی به انتقال مخاطبان و شماره تماس های آنها وجود نخواهد داشت. اما در نظر گرفتن یک نکته ضروری است. سیم کارت هایی که در گوشی های iphone قابل استفاده هستند، نانو می باشند و اگر سیم کارت شما هنوز نانو نیست، باید این کار را به انجام رسانده و آن را پانچ کنید. هم چنین در نظر گرفتن این نکته ضروری است که پانچ کردن اشتباه این گوشی ها، می تواند سبب بلااستفاده شدن آنها شود. پس در این مورد نهایت احتیاط را به خرج دهید و یا از متخصصان کمک بخواهید. زمانی که اطلاعات را در سیم کارت خود ذخیره کردید، آن را وارد دستگاه آیفون کنید، وارد بخش تنظیمات شده، گزینه Mail, Contacts, Calendars را انتخاب کرده و سپس  Import SIM contact  را برگزینید.

انتقال اطلاعات مخاطبین از اندروید به آیفون

انتقال اطلاعات مخاطبین از اندروید به آیفون

روش دیگری که برای انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون وجود دارد، با استفاده از گوگل به انجام می رسد. خبر خوب برای کسانی که در گوشی اندرویدی خود از حساب کاربری گوگل استفاده می کردند، این است که به صورت پیش فرض اطلاعات شماره های تماس و مخاطبین شما در گوگل پشتیبان گیری شده است. راه ساده ای برای کسب اطمینان از این موضوع وجود دارد. در گوشی اندرویدی خود وارد تنظیمات شده و وارد گزینه Accounts شوید. در این قسمت وارد اکانت گوگل خود شده و با فعال کردن گزینه مخاطبان (Contacts) می توانید از سینک شدن اطلاعات مخاطبین با حساب کاربری خود اطمینان حاصل نمایید. به این شیوه اطلاعات شما در سیستم ابری گوگل ذخیره می شود و همواره می توانید با دارا بودن نسخه پشتیبان آن، به استفاده از آنها بپردازید.

انتقال عکس از اندروید به آیفون

انتقال عکس از اندروید به آیفون هم کار بسیار ساده ای است و با بهره گیری از نرم افزارهای مخصوص، می توان آن را انجام داد. برنامه های زیادی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند. اما سادگی کار کردن با برنامه و محیط کاربر پسند آن می تواند در انتخاب و استفاده از آنها تاثیرگذار باشد. هم چنین در استفاده از برنامه های انتقال عکس از اندروید به آیفون باید اپلیکیشنی را انتخاب نمود که هر در هر دو گوشی قابل نصب باشد. به عبارتی هم گوگل پلی و هم اپ استور، این برنامه را عرضه کرده باشند. برنامه شیریت (SHAREit) یکی از این برنامه هاست که به خوبی وظیفه انتقال را انجام می دهد و استفاده از آن راحت می باشد.  برای این کار کافی است تا برنامه را در هر دو گوشی نصب کرده، هر دو را به یک وای فای متصل کرده و لوکیشن را در هر دو دستگاه فعال نمایید. در گوشی اندروید، روی گزینه send کلیک کرده فایل های مد نظر برای انتقال را انتخاب کنید. در گوشی آیفون خود گزینه دریافت (RECEIVE) را انتخاب کنید تا اتصال بین آنها برقرار گردد. با برقراری اتصال بین دو دستگاه فرآیند انتقال فایل های شما شروع شده و بسته به حجم و میزان اطلاعات، زمان متفاوتی برای این جابجایی لازم خواهد بود.

شما می توانید با استفاده از سیستم ابری گوگل هم این کار را انجام دهید. با ذخیره فایل های خود در این سیستم، حتی اگر فایل و تصاویر را در گوشی خود پاک کردید، این اطلاعات در گوگل باقی خواهد ماند. پس این شیوه، روشی مطمئن برای انتقال و حفظ اطلاعات شماست. برای استفاده از این شیوه باید از برنامه Google Photos استفاده کنید. این برنامه باید در دستگاه اندرویدی نصب شود و سپس کاربر با حساب کاربری گوگل خود وارد آن گردد. با وارد شدن به بخش تنظیمات برنامه (Setting) وارد گزینه Backup & sync  شوید و آن را فعال نمایید.

انتقال اطلاعات با برنامه Google Photos

انتقال تصاویر با برنامه Google Photos

پس از فعال سازی فایل های شما در فضای ابری گوگل بارگذاری می شوند و یک نسخه پشتیبان از آنها تهیه می گردد. در ادامه برنامه Google Photos را در گوشی آیفون خود نیز نصب کنید. وارد تنظیمات برنامه شده و مشابه روندی که در گوشی اندرویدی طی کردید، این بار هم گزینه  Backup & sync را فعال نمایید. دستگاه تلفن همراه شما به صورت خودکار تصاویر و فایل هایی را که در فضای ابری گوگل بارگذاری کرده اید، دریافت کرده و اینک همان فایل ها در گوشی iphone شما موجود می باشد.

نحوه انتقال مخاطبین از اندروید به ایفون با shareit

همان طور که اشاره شد، برنامه شیریت، یکی از کاربردی ترین اپلیکیشن هایی است که برای انتقال داده ها بین گوشی های اندرویدی و آیفون روانه بازار شده است. این برنامه می تواند در مدت زمان کوتاهی وظیفه انتقال اطلاعات را به انجام برساند و کار کردن با آن بسیار ساده است. نکته اول این است که هر دو گوشی باید این برنامه را نصب کنند. در ادامه لازم است تا هر دو موبایل را به یک سیستم وای فای اتصال دهید. نحوه انتقال فایل ها از اندروید به آیفون با shareit به این نحو است که در دستگاه اندرویدی خود که مبدا می باشد، گزینه Send یا ارسال را لمس کنید.

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با Shareit

انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون با Shareit

حال در بین فایل های موجود، مواردی که قصد انتقال آنها را دارید، برگزینید و سپس گزینه بعدی (Next) یا OK را وارد کنید. در این لحظه صفحه ای آبی رنگ را مشاهده می کنید که به معنای آن است که گوشی اندروید شما به دنبال دستگاهی برای انتقال اطلاعات می گردد. کافی است همزمان در گوشی آیفون نیز برنامه را اجرا کرده و به دو دستگاه اجازه دهید تا به یکدگیر متصل شوند. این اتصال با لمس گزینه Connect To iOS/WP اتفاق خواهد افتاد.

مدت زمان انتقال اطلاعات به این شیوه بسته به حجم داده های شما متغیر خواهد بود و البته گاهی ممکن است، زمان بر شود. اما این شیوه، ساده و بی دردسر بوده و برای اغلب افراد قابل اجرا خواهد بود. نحوه انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون با shareit  یکی از ساده ترین راه ها برای انتقال داده ها است که به سادگی و برای همه افراد امکان پذیر می باشد.

استفاده از برنامه شیرایت برای انتقال اطلاعات

استفاده از برنامه شیرایت برای انتقال اطلاعات

انتقال برنامه ها از اندروید به آیفون

واقعیت این است که انتقال برنامه ها مانند سایر اطلاعات ساده نیست و بهترین گزینه دانلود و یا خرید مجدد اپلیکیشن از اپ استور می باشد. خوشبختانه برنامه هایی که  در گوگل پلی و سبدهایی مشابه این، وجود دارند، در اپ استور هم موجود می باشند و می توانید آنها را دانلود نمایید. کلیه اطلاعات شما در صورت داشتن نام کاربری و رمز عبور اپلیکیشن، در گوشی آیفون موجود خواهند بود. به عنوان مثال کلیه اطلاعات اینستاگرام گوشی اندرویدی شما در گوشی آیفون حفظ می شود، به شرط آنکه اطلاعات کاربری خود را بدانید و به همان اکانت وارد اینستاگرام شوید.

در نهایت آنکه …

انتقال اطلاعات و مخاطبین از گوشی های اندرویدی نظیر گوشی های سامسونگ که در کشور ما طرفداران زیادی دارد، به گوشی های شرکت اپل که انواع آیفون ها هستند، کاری ساده و آسان است. این مطلب به شما کمک می کند که به راحتی و بدون پرداخت هزینه از عهده این کار برآمده و انتقال کلیه اطلاعات خود را به انجام برسانید. آموزش انتقال مخاطبین گوشی قدیمی به جدید در این مطلب به کاربردی ترین روش و در عین حال زیانی ساده مطرح شده تا برای همه افراد قابل استفاده باشد. انتقال اطلاعات به صورت جداگانه شامل عکس و ویدئو، اطلاعات مخاطبان و برنامه ها در این مطلب به صورت تصویری توضیح داده شد و با بهره گیری از آن می توانید بدون نگرانی در مورد از بین رفتن اطلاعات، نسبت به خرید یک گوشی آیفون اقدام نمایید. شما هم چنین می توانید برای خرید گوشی های آیفون با کیفیت و دارای ضمانت اصالت کالا، به سایت اکوموبایل مراجعه کرده و با قیمت مناسب گوشی مورد نظر خود را تهیه نمایید.

سوالات متداول درباره نحوه انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون

آیا می توان کلیه اطلاعات مخاطبین را از اندروید به آیفون منتقل کرد؟

شما می توانید به لطف پیشرفت تکنولوژی به سادگی و در منزل، کلیه اطلاعات مربوط به مخاطبان را از اندروید به آیفون منتقل کنید. این اطلاعات می تواند توسط برنامه هایی نظیر Move to ios و یا shareit صورت گیرد و کاری ساده است که در سایت اکوموبایل به طور کامل آموزش داده شده است.

انتقال تصاویر از اندروید به آیفون شدنی است؟

برنامه هایی نظیر شیریت می توانند کار شما را در انتقال تصاویر بین این دو مدل سیستم عامل راحت و ساده سازند. هم چنین به لطف سیستم ابری گوگل این مساله ساده تر هم شده است که در سایت اکوموبایل آموزش آن را در اختیار کاربران گذاشته ایم.

ساده ترین راه برای انتقال اطلاعات از اندروید به آیفون کدام است؟

پاسخ این پرسش کاملا به شما بستگی دارد که با کدام یک از شیوه های این انتقال راحت ترید. شما می توانید با کمک برنامه های مخصوص و یا رایانه خود و هم چنین سیستم ابری گوگل این کار را به انتها برسانید و استفاده از همه این شیوه ها در سایت اکوموبایل توضیح داده شده است.

1 دیدگاه در “آموزش انتقال مخاطبین و اطلاعات از اندروید به آیفون

  1. Foxseo گفت:

    سلام خسته نباشید.
    برای نحوه انتقال مخاطبین از اندروید به ایفون با shareit، بدون سیستم wi-fi هم امکانش وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *