ذره بین اکو موبایل

راه های تشخیص شارژر اصلی آیفون

راه های تشخیص شارژر اصلی آیفون

راه های تشخیص شارژر اصلی آیفون

شارژر اصلی آیفون تاثیر فراوانی بر روی کیفیت و عمر باتری گوشی دارد. زمانی که شارژر آیفون را خریداری می کنید، قبل از آن اطلاعات کافی در این باره داشته باشید تا در صورت خرید به مشکل دچار نشوید. با اندکی دقت می توانید اصل و فیک بودن شارژر آیفون را به راحتی تشخیص دهید. راه های زیادی وجود دارد که ما در این مقاله به چند مورد از آن اشاره می کنیم.

راه های تشخیص شارژر اصلی آیفون

راه های تشخیص شارژر اصلی آیفون

تشخیص شارژر اصلی آیفون از تقلبی

در این قسمت راهکارهای ساده ای را عنوان کرده ایم که به کمک آنها قادر خواهید بود اصل و یا تقلبی بودن شارژر گوشی آیفون را متوجه شوید. با توجه به گسترده بودن فروش محصولات تقلبی آیفون، لازم است تا کاربران با این نکات به خوبی آشنا شوند تا از سوء استفاده های رایج در امان باشند.

 • چک کردن پک آیفون: کابل گوشی اپل از یک پک برخوردار است که بر روی کابل حروف MFI نوشته شده است این حروف نشان دهنده آن است که کابل شما مناسب ایرپاد، آیپد و آیفون ساخته شده است. در واقع شرکت اپل برای اطمینان از اینکه لوازم جانبی شرکت تحت استاندارهای این شرکت تولید می شوند، تاییدیه ای با نام MFI را تنظیم کرده است و در صورتی که لوازم جانبی شرکت این تاییدیه را داشته باشند، می توانید با خیالی آسوده آن را تهیه نمایید.
تاییدیه MFI برای محصولات اپل

تاییدیه MFI برای محصولات اپل

 •  پورت آداپتور: آداپتور همان ورودی است که کابل آیفون در آن قرار می گیرد. پورت آداپتور در شارژر های اصلی آیفون باید گوشه دایره‌ای داشته باشد، در غیر اینصورت محصول تقلبی است.
 •  وزن آداپتور آیفون: در این مرحله باید وزن آداپتور را چک کنید اگر وزن آن ۴۰ گرم باشد اصل است. اگر با وزن های مختلف روبرو شدید، بدانید که آداپتور آیفون تقلبی است.
 • چک کردن شماره سریال آیفون: شما باید شماره سریالی که بر روی جعبه دستگاه است را وارد وب سایت آیفون کرده تا از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. شارژر های فیک مسلما شماره سریال ندارد و یا شماره سریال آن ها فیک می باشد. این مساله به هنگام خرید گوشی آیفون هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
چک کردن شماره سریال پک آیفون

چک کردن شماره سریال پک آیفون

 •  بررسی کردن USB: بخش خارجی USB را چک کنید و اگر متوجه شدید صاف و بدون فرورفتگی است، usb شما اصل است.

چک کردن کابل آیفون

  چک کردن کابل آیفون
 • بررسی نوشته های روی آداپتور: اگر نوشته هایی که بر روی آداپتور هستند، مخدوش شده و یا دارای کجی و خرابی باشند، محصولی تقلبی است و اگر نوشته های روی آداپتور تمیز و خوانا باشد، در این صورت آداپتور اصل است.
 •  چک کردن جایگاه USB: جایگاه usb در کابل های اصل رنگ طلایی دارد و در کابل های فیک رنگ نقره ای به نظر می‌ رسد.
 •  انعطاف پذیر بودن کابل: اگر کابل شما انعطاف پذیر باشد، به طوری که آن را به  شکل گرد جمع کنید و شکسته نشود، کابل شما اصل است.
 •  بررسی کردن پایه شارژر آیفون: اگر به پایه شارژر اصل آیفون نگاه کنید و آن را با دست خود لمس کنید متوجه خواهید شد که بخش تحتانی کلفت تر از بخش انتهای آن می باشد. در این صورت شارژر شما اصل است.

اصل نبودن شارژر آیفون چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟

 • باعث خراب شدن باتری گوشی می شود.
 • گوشی iphone شما به آرامی و کند شارژ می کند و باید به مدت طولانی در شارژ بماند.
 •  خالی شدن زود هنگام شارژ باتری آیفون
 •  آتش گرفتن و انفجار گوشی آیفون
ضرر های شارژر تقلبی

ضرر های شارژر تقلبی

سوالات متداول درباره شارژر اصلی گوشی آیفون

چگونه می توان شارژر اصلی آیفون را تشخیص داد؟

شما می توانید با بررسی کیفیت ظاهری شارژر، نوشته های روی آن و چک کردن شماره سریال به اصل بودن شارژر خود پی ببرید.

شارژر تقلبی چه مشکلاتی را به همراه می آورد؟

استفاده از یک شارژر تقلبی ضمن وارد کردن آسیب به عمر باتری گوشی، دیر شارژ شدن و زود خالی کردن باتری را به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *