ذره بین اکو موبایل

۹ روش تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی

۹ روش تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی

۹ روش تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی

ایرپاد پرو علاوه بر طراحی منحصر به فرد خود، قابلیت های متعددی را هم قادر به پشتیبانی است. امروز به علت افزایش قیمت این قطعات، برخی از تولید کنندگان اقدام به تولید قطعات تقلبی کرده و آن ها را روانه بازار می کنند. از این رو در صورت تمایل به خرید ایرپاد پرو اصل باید روش های تشخیص نوع اصل آن از نوع تقلبی آن را دانسته و به آن توجه کنید. مطلبی که پیش روی شماست با بررسی انواع تقلبی این محصول در بازار، متدهای سریع و حرفه ای تشخیص ایرپاد پرو اصلی از تقلبی را عنوان کرده است تا به این شیوه مانع از سوء استفاده برخی فروشندگان شود. شما می توانید با صرف اندکی زمان و مطالعه این مطلب، آگاهی کافی در زمینه خرید ایرپاد پرو را پیدا کنید. لازم به ذکر است که برخی از موارد عنوان شده برای خرید انواع هندزفری های اپل به کار خواهد آمد و تنها مختص به ایرپاد پرو نمی باشد. با توجه به مواردی که در تشخیص انواع تقلبی از اصلی این وسیله دیجیتال وجود دارد، می توانید به هنگام خرید سایر مدل ها نیز اطلاعات کافی داشته باشید. به تعدادی از مهم ترین این شیوه ها در ادامه اشاره شده است.

نحوه تشخیص ایرپاد پرو اصلی با سریال

این روش یکی از بهترین روش ها برای تشخیص ایرپاد پرو اصل و تقلبی است. شماره سریال راه خوبی برای این کار است. زیرا اپل می تواند تقلبی و اصل بودن محصول را اطلاع دهد‌. برای این کار درب Airpods Pro  را باز کنید. درون درب آن  کد محصول حک شده است و هر قاب شارژر ایرپاد پرو کد مخصوص به خودش را دارد. در زیر آن شماره سریال محصول ذکر شده است.

شماره سریال ایرپاد پرو اصلی

به وب سایت https://checkcoverage.apple.com در گوگل بروید و شماره سریال را در قسمت مخصوص وارد کنید. سپس بعد از کلیک کردن روی گزینه continue صفحه ای برای شما نمایان می شود که اصل و تقلبی بودن ایرپاد پرو را به شما می گوید.

تشخیص ایرپاد پرو تقلبی به کمک شماره سریال

اگر شماره سریال محصول تقلبی باشد، نوشته سبز رنگ در سایت با رنگ قرمز نوشته می شود. در این صورت ایرپاد تقلبی است. با استفاده از این روش می توانید ۹۹ درصد نوع تقلبی و اصل را از هم تشخیص دهید و به سادگی نسبت به خرید ایرپاد پرو اصل اقدام نمایید. با این حال شیوه های دیگری هم برای تشخیص وجود دارد که در ادامه به تفصیل به بررسی هر یک می پردازیم.

دفیوزر های ایرپاد پرو را مورد برسی قرار دهید.

نخستین کاری که انجام می دهید آن است که دفیوزر های پشت ایرپاد پرو را بررسی کرده و سپس داخل دفیوزر های محصول را چک کنید. می توانید  نوار خاکستری رنگ دور تا دور دفیوزر های ایرپاد تقلبی مشاهده کنید. ایرپاد های تقلبی به هیچ وجه نوار خاکستری رنگ ندارند و به رنگ سفید دیده می شود.

دفیوزر های بالای ایرپاد

نوارهای بالایی Airpods Pro  اصل به رنگ سیاه و اندکی شفاف است و کمی نور را بازتاب می کند، زیرا رنگ ایرپاد پرو تقلبی خاکستری مات است و قابلیت بازتاب نور ندارد.

بررسی نوشته حک شده R و L روی ایرپاد پرو

این نوشته ۲ حرفی به زبان انگلیسی، یکی از جزئیات بسیار کوچک و دقیق ایرپاد پرو است . تولیدکنندگان ایرپاد تقلبی فراموش می کنند این ۲ کلمه انگلیسی  را روی دستگاه حک کنند. این نوشته با کیفیت فوق العاده ای که دارد هیچ گاه کم رنگ نشده و از بین نمی رود.

بررسی کردن بلندگو های ایرپاد پرو

حال به سراغ اسپیکر های اصلی Airpods Pro می روید. به این نکته دقت داشته باشید که بلندگو های ایرپاد پرو اصل و تقلبی تفاوت زیادی با هم دارند، همچنین رنگ اسپیکر ها نیز متفاوت است. بلندگو ی ایرپاد پرو تقلبی  رنگی روشن تر نسبت به اصل آن دارد. دقت داشته باشید متریال بیشتری در بلندگو ی ایرپاد پرو اصل استفاده شده است، در صورتی که حفره های اسپیکر ایرپاد و تقلبی بیش تر و فاصله زیادی باهم دارند. بلندگو های ایرپاد تقلبی با اصل بسیار زیاد باهم تفاوت دارند. ایرپاد پرو تقلبی متریال نقره ای رنگ و حاشیه آن به رنگ مشکی است و بلندگو های ایرپاد پرو اصل همیشه با رنگ نقره ای تولید و عرضه بازار می شود.

بررسی بلندگوهای ایرپاد پرو اصل و تقلبی

مشخصات ایرپاد پرو اصلی

در این قسمت تفاوت های ظاهری که بین این دو مدل از ایرپاد وجود دارد را عنوان می کنیم تا به بررسی فیزیکی آن هم بتوانید به تقلبی بودن محصول پی ببرید. طبیعتا سازندگان مدل های تقلبی این محصولات در تهیه ایرپاد پرو از مواد اولیه و قالب های ساده تر و کم هزینه تری استفاده می کنند که سبب افت کیفیت و ظاهر نامناسب تر محصول می شود. به همین شیوه می توان مدل های اصلی از تقلبی را با بررسی ظاهر به خوبی تشخیص داد. البته بین مدل های تقلبی هم تفاوت کیفیت وجود دارد و یک خریدار باید به همه جنبه های تشخیص مدل های تقلبی از اصلی مسلط باشد تا به هنگام خرید ایرپاد پرو دچار اشتباه نشود. برخی از تفاوت های ظاهری انواع اصلی و تقلبی در ادامه عنوان شده است.

بررسی مشخصات فیزیکی ایرپاد پرو اصلی

بررسی مشخصات فیزیکی ایرپاد پرو اصلی

قسمت پایانی ایرپاد پرو را با دقت بررسی کنید.

در قسمت پایانی ایرپاد پرو فلزی به کار رفته است که اصل و تقلبی بودن محصول را نشان می دهد. اندازه فلز به کار رفته شده در ایرپاد پرو اصل با اندازه قسمت فرورفته مساوی است. در حالی که اندازه فلز قسمت پایین تر برای ایرپاد تقلبی کمی بزرگ تر است. همین کار باعث می شود فلز کمی برجسته تر به نظر برسد.

فرورفتگی های کنار ایرپاد پرو را بررسی کنید

طول فرورفتگی کنار ایرپاد پرو اصل، ارتفاع بیشتری نسبت به فرورفتگی ایرپاد پرو تقلبی دارد.

سنسور ایرپاد پرو اصل و تقلبی

سنسوری که ما در نظر داریم، در قسمت داخلی Airpods Pro کنار قسمت پایینی قرار گرفته است. به طوری که زمانی که شما ایرپاد را از گوش خارج می کنید، موزیک به طور خودکار متوقف می شود.

بررسی کردن قاب شارژر ایرپاد پرو

عمق فرو رفتگی قاب شارژر ایرپاد پرو تقلبی بیشتر از ایرپاد اصل است. فرورفتگی ایرپاد پرو تقلبی در قسمت گوشه سمت چپ در بالا را می توانید بهتر مشاهده کنید. نوشته های پشت قاب شارژر ایرپاد پرو دو نوشته حک شده است: Designed by Apple in California و Assembled in China . هم چنین ایرپاد های تقلبی قاب شارژر کوچک تری نسبت به ایرپاد های اورجینال دارد.

بررسی پورت لایتینگ قاب شارژر ایرپاد پرو

حاشیه فلزی در پورت لایتینگ قاب شارژر ایرپاد پرو تقلبی محکم تر و بزرگ تر از قاب های ایرپاد پرو اصل است.

مشخص کردن ایرپاد اصل و تقلبی در کمتر از چند ثانیه

تولیدکنندگان ایرپاد پرو تقلبی خود را اذیت نمی کنند و برای ساخت محصول از قطعات با کیفیت استفاده نمی کنند. راه حل های تشخیص ایرپاد پرو تقلبی و اصل؛

  • ایرپاد پرو اصل یا اورجینال تنها در رنگ سفید تولید شده و به بازار عرضه می‌شود.
  • ایرپاد های پرو اصل از لحاظ جفت شدن یا وصل شدن به دستگاه دیگر عملکرد بالاتری نسبت به ایرپاد پرو تقلبی دارد. ایرپاد پرو اصل کمتر از ۱۰ ثانیه به بلوتوث وصل می شود.
  • عمر باتری ایرپاد پرو نسبت به ایرپاد تقلبی بسیار بالاست.
  • زمانی که ایرپاد را به دستگاهی متصل می کنید، دقت داشته باشید اگر صدای خانم پخش شد ایرپاد پرو تقلبی است و اگر اصل باشد صدایی پخش می کند که مخصوص شرکت اپل است.
  • برخی از ایرپاد های پرو تقلبی در عوض پورت لایتینگ از پورت USB_S برخوردار هستند.
  • نکته قابل توجه خریداران ایرپاد اصل آن است که ایرپاد های تقلبی با برنامه find my iphone که در گوشی های اپل نصب است، کار نمی کند.

تشخیص ایرپاد پرو اصلی در کمتر از چند ثانیه

کلام آخر

در این مقاله تشخیص ایرپاد پرو اصل از انواع تقلبی را مورد برسی قرار دادیم. امروزه ایرپاد پرو محصولی پرطرفدار محسوب می شود‌. برای این قطعه نسخه های جعلی و تقلبی مختلفی ساخته شده است که متاسفانه بسیاری از فروشگاه ها به جای نسخه اصلی آن، نسخه تقلبی را عرضه می کنند. لذا با شناخت روش های تشخیص نسخه اصل از نوع تقلبی می توان محصولی با کیفیت و اصل را خریداری کنید و دغدغه خرید نسخه تقلبی را نداشته باشید. اکوموبایل به عنوان یکی از برترین مراجع فروش هندزفری های اپل، عرضه کننده انواع اصلی آن با ضمانت اصالت است. این سایت فروش، در کنار تضمین کیفیت کالا، قیمت های رقابتی و مناسبی را هم برای محصولاتش در نظر گرفته است که برای مصرف کننده به صرفه خواهد بود. مراجعه به سایت اکوموبایل این فرصت را به شما می دهد که انواع هندرفری های اپل را مشاهده کرده و ضمن بررسی جزئیات فنی انواع آنها، قیمت ها را نیز مقایسه نمایید. بی شک اکوموبایل بهترین و معتبرترین مرجع خرید ایرپاد پرو اصل است که با در اولویت قرار دادن رضایت مشتری، همه شرایط را در راستای این هدف تنظیم کرده است.

 سوالات متداول روش های تشخیص ایرپاد پرو اصل و تقلبی

ساده ترین راه تشخیص Airpods Pro   اصل و تقلبی چیست؟

شما می توانید به سادگی و با استفاده از شماره سریال محصول، نسبت به تشخیص نوع اصلی از تقلبی اقدام نمایید. با وارد کردن اطلاعات شماره سریال در سایت مخصوص شرکت اپل، صحت این کد مورد بررسی قرار گرفته و اصل بودن محصول مشخص خواهد شد.

ایرپاد پرو اصل را از کجا می توان تهیه کرد؟

شما می توانید برای آسوده کردن خیال خود به هنگام خرید ایرپاد پرو، تهیه آن را به مجموعه اکوموبایل بسپارید تا به این شیوه از خرید جنس تقلبی مصون باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *