ذره بین اکو موبایل

چک کردن سریال نامبر اداپتور اپل

چک کردن سریال نامبر اداپتور اپل

چک کردن سریال نامبر اداپتور اپل

همراهان همیشگی، ما در این مقاله  قصد  پاسخ به سوالاتی همچون تفاوت آداپتور های اصلی و کپی، روش چک کردن کاووریج و چک کردن سریال نامبر آداپتور اپل و همچنین کمک و راهنمایی شما برای  انتخاب بهتر را داریم. دوستان و همراهان عزیز، متاسفانه همانطور که شاهد هستید، امروزه، در  بازار لوازم جانبی تلفن همراه، تقلب و کپی برداری بسیار زیاد شده است. به طوری که در موارد بسیاری، تفاوت بین اصل و کپی قابل مشاهده نخواهد بود. ما در این مقاله سعی به راهنمایی شما برای انتخاب درست و توانایی تشخیص اصل و یا تقلبی بودن شارژر اپل، بیان تفاوت ها و شباهت  ها و چگونگی چک کردن سریال نامبر آداپتور اپل را داریم .

چگونه از اصل بودن آداپتور اپل اطمینان حاصل کنیم؟

چگونه از اصل بودن آداپتور اپل اطمینان حاصل کنیم؟

آسیب های ناشی از استفاده آداپتور های تقلبی

قبل از بررسی این تفاوت ها لازم دانستیم، که دلیل انتخاب محصول اصل را برایتان توضیح دهیم. چرا که در مواردی دیده شده است،  بعضی افراد برای هزینه های کمتر، حتی به انتخاب خودشان، محصول تقلبی را خریداری می کنند که این انتخاب میتواند هزینه های بیشتری برایشان به بار آورد. از اولین و مهم ترین آسیب های ناشی از استفاده آداپتور های تقلبی،  میتوان به توان خروجی زیاد آداپتور اشاره کرد که عمر باتری را به شدت کاهش میدهد و به سرعت باعث خرابی آن میشود. همچنین به عنوان دومین نکته از آسیب های ناشی از استفاده آداپتور های تقلبی، میتوان به توان خروجی کمتر از حد نیاز باتری اشاره کرد، که باعث میشود باتری به اصطلاح تنبل شده و میزان زمان شارژ شدن باتری را افزایش می دهد، همچنین بازدهی باتری نیز کاهش خواهد یافت. سومین و آخرین نکته که خیلی هم مورد توجه کاربران می باشد، کیفیت کم این آداپتو ها است که زود خراب شده و کاربر دائما در مدت های کوتاهی مجبور به خرید دوباره آن می شود. در آخر، پس از بررسی آسیب های ناشی از استفاده آداپتور های تقلبی، متوجه می شویم، استفاده از شارژر های اصلی بهتر و کم هزینه تر از شارژر تقلبی است. از جمله المان هایی که هنگام خرید باید به آنها توجه کرد، سریال نامبر، لیبل برچسبی، رنگ نوشته ها و علامت بازیافت و لیبل کناری جعبه شارژر ها میباشد .

کاهش عمر باتری در اثر استفاده از آداپتورهای تقلبی

کاهش عمر باتری در اثر استفاده از آداپتورهای تقلبی

آداپتور اصلی اپل

خرید آداپتور اصلی اپل می تواند مشکل باشد. با توجه به قیمت های بالای آن ها، مهم است که بتوانید از اصل بودن محصول خریداری شده اطمینان حاصل کنید و متوجه شوید محصول خریداری شده اصل است و تقلبی نیست. در این مطلب چند نکته ساده برای اطمینان از خرید آداپتور اصلی اپل را شرح میدهیم. اولین موضوع حائز اهمیت هنگام خرید آداپتور اصلی، مکان خرید آداپتور می باشد و توجه به این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا که اپل استورها مجبور به ارائه محصول اصل هستند پس ترجیحاً برای خرید آداپتور اصلی اپل ابتدا به اپل استورها مراجعه کنید، اگر در منطقه شما اپل استور وجود نداشت یا فاصله زیاد مانع از مراجعه شما به اپل استور شد، میتوانید با مراجعه به سایت های معتبری مانند سایت اکو موبایل، از خرید آداپتور اصلی اپل، اطمینان حاصل کنید.

چک کاوریج اپل

شرکت اپل به منظور چک کردن و استعلام گرفتن کاربران، برای اطمینان از اصالت محصولات شرکت خود، سایتی طراحی کرده است به نام سایت چک کاوریج اپل. کار کرد این سایت، به این صورت است که شما دوربین تلفن همراه خود را باز کرده و بارکد محصول مورد نظر خود را اسکن می کنید، اگر محصول اصل باشد، سایت اپل چک را برای شما بالا می آورد و اصالت محصول تان را تایید می کند. می توان به این موضوع اشاره کرد که، کاربرانی که دوربین تلفن همراهشان اسکنر بارکد ندارد، میتوانند به راحتی نرم افزار های اسکن بارکد را دانلود و نصب  کنند و به سهولت این روند را طی کنند. حال به نظر شما این موضوع برای تایید اصالت این محصول کافیست؟ خیر، چون شرکت های چینی به راحتی از روی لیبل اصلی کپی کرده اند و در واقع با اسکن این بارکد شما تاییدیه اصالت یک محصول دیگر را می بینید  در نتیجه، راهکار های دیگری برای استعلام اصالت کالا نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

چک کردن شماره سریال در سایت اپل کاوریج

چک کردن شماره سریال در سایت اپل کاوریج

سریال نامبر آداپتور اپل

همانطور که بالا تر به آن اشاره شد، به غیر از سایت اپل چک، راهکار های دیگری برای استعلام اصالت کالا وجود دارد. راهکار بعدی، استعلام سریال نامبرآداپتور اپل است، به این صورت که علاوه بر انجام تست اول، در قدم دوم از این راهکار برای اطمینان بیشتر استفاده می کنیم و سریال نامبرآداپتور را هم چک می کنیم. این سریال نامبر، هم روی محصول و هم بر روی جعبه محصول درج شده است. چک کردن سریال نامبر آداپتور اپل، به این طریق است که شما کد های درج شده بر روی محصول را در مرورگر گوگل سرچ می کنید. به دلیل داشتن کد اختصاصی، مرورگر گوگل، سایت اپل چک را برایتان بالا می آورد. همچنین میتوانید مستقیما سریال نامبر آداپتور شارژر اپل را در سایت اپل چک سرچ کنید تا از اصالت محصول خریداری شده تان اطمینان حاصل فرمایید.

لیبل برچسبی جعبه اپل

از جمله موارد دیگری که در تشخیص اصل بودن آداپتور اپل کمکتان می کند، لیبل برچسبی جعبه اپل میباشد که روی آن چسبیده است. یکی از نکات مهم در خصوص لیبل برچسبی جعبه اپل، محل قرار گیری آن است. جای گیری درست لیبل چسبی باید به این صورت باشد که وقتی جعبه را رو به روی خود نگه می دارید، سپس به سمت ضلع پایینی می چرخانید، لیبل در قسمت پایین جعبه قرار گیرد. نوشته های روی این لیبل نیز، باید با رنگ مشکی پر رنگ و دارای متن دقیق طراحی شده توسط شرکت اپل در کالیفرنیا باشد، همچنین نوشته ها هیچ غلط املایی و نگارشی نباید داشته باشند، در غیر این صورت آن محصول تقلبی محسوب میشود.

توجه به نوشته های روی جعبه آداپتور

توجه به نوشته های روی جعبه آداپتور

نوشته کمرنگ و علامت بازیافت روی جعبه اپل

همانطور که گفته شد فاکتورهایی را بررسی کردیم که اگرچه قابل کپی برداری و شبیه سازی توسط شرکت های مختلف هستند، اما تفاوت هایی نیز در ریزه کاری آنها وجود دارد. زیرا شرکت های کپی بردار، برای کاهش هزینه نمی توانند به ریزه کاری ها توجه کنند. یکی از این نکته های مهم، نوشته کمرنگ و علامت بازیافت روی جعبه اپل است ، این نوشته ها، دقیقا در ضلع پایینی جعبه، قسمت بالای  لیبل قرار دارند که توجه به مکان قرار گیری آنها حائز اهمیت است. همچنین این نوشته ها با رنگ خاکستری کمرنگ نوشته شده اند و در مقابل آن ها علامت بازیافت نیز وجود دارد. در این مورد، توجه به رنگ به شدت مهم است، زیرا در بسیاری از موارد دیده شده است که شرکت ها به رنگ مشکی یا به جای گیری دقیق آن توجه نمی کنند و آن را دقیقا برعکس لیبل قرار می دهند. در آخر متوجه شدیم که نوشته کمرنگ و علامت بازیافت روی جعبه اپل هم، یکی از نکات مهم و قابل مشاهده است.

برچسب سبزرنگ جعبه اپل

نکته بعدی که مورد بررسی قرار می دهیم، بازهم جزء مواردی است که نیازمند دقت بالایی می باشد و آن، برچسب سبز رنگ جعبه اپل است. زمانی که می خواهید جعبه را باز کنید، در قسمتی که جعبه از آنجا باز می شود، یک برچسب سبز رنگ را روی آن مشاهده می کنید. این برچسب یک بار مصرف است؛ یعنی زمانی که یک بار آن را باز کنید، به خاطر حالت چسبی که دارد، دیگر قابل برگشت به حالت قبل نیست. پس باز بودن این جعبه به معنای استفاده شدن و یا تغییر داده شدن آن است. در این موضوع شرکت اپل به شدت تمیز کارکرده است، به طوری که میتوان گفت هیچ شرکت کپی برداری نمیتواند حتی شبیه به آن را کپی کند. همچنین لازم است به مکان قرارگیری این لیبل نیز اشاره کنیم. برچسب سبز رنگ جعبه اپل، دقیقا در قسمت پشتی جعبه در بخش بالایی، در قسمتی که جعبه باز میشود قرار گرفته است.

لیبل کناری جعبه اپل

مورد بعدی که تفاوتی بزرگ است و شرکت های کپی بردار به آن توجه چندانی نمی کنند، لیبل کناری جعبه اپل است. دقیقا در بخش کناری جعبه قرار دارد، به این صورت که اگر شما جعبه را درست روبه روی خود نگه دارید، دقیقا سمت راست شما و در واقع، سمت چپ جعبه قرار دارد. لیبل کناری جعبه اپل به صورت عمودی چاپ شده است و تمام طول و نصف عرض سمت چپ را در بر می گیرد. توجه به این موضوع، که لیبل باید برجسته و با کیفیت باشد نیز خالی از لطف نخواهد بود.

دفترچه شارژر اپل

پس از بررسی دقیق بخش خارجی جعبه شارژر اپل، نوبت به بخش درونی جعبه و آداپتور شارژر های اپل میرسد. همانطور که پیش تر گفته شد، شرکت اپل به بخش های کوچک و جزئیات، توجه بسیاری می کند، یکی از این جزئیات، دفترچه شاژر اپل است که درون جعبه قرار دارد که به جرات میتوان گفت، کمتر شرکت های کپی برداری به آن توجه خواهند کرد. این دفترچه در واقع همان دفترچه راهنمای استفاده از آداپتور است و مشخصات آداپتور شارژر درون آن درج شده است. طبیعتا بعد از توجه به وجود چنین دفترچه ای، نکاتی همچون غلط املایی مورد توجه خواهد بود. در نتیجه دفترچه ای که دارای غلط املائی باشد، نشان دهنده فیک و تقلبی بودن است. پس از بررسی دفترچه شارژر اپل، به بررسی آداپتور شارژر های اپل خواهیم پرداخت. نکته اصلی درمورد آداپتور، بخش پایینی آن که به پریز متصل می شود، خواهد بود. این بخش دارای ۳ المان فلزی است. دو فلز در موازات هم و سومی پایین تر از آنها قرار دارد. نوع حرکت این المان ها به صورتی است که دو المان بصورت عکس با تک المان دیگر کار می کنند و همین نوع حرکت باعث می شود که هر سه، موقع باز کردن به حالت آماده برای اتصال به پریز در خواهند آمد و موقع بستن نیز کامل داخل آداپتور بدون هیچ گونه بیرون زدگی خواهند بود. البته توجه به کیفیت ساخت در این مورد بسیار حائز اهمیت است. منظور از کیفیت، روان بودن حرکت های این المان ها و محکم بودن و نوع قرار گیری دقیقشان است که در هنگام خرید محصولات اپل باید در نظر گرفته شود.

اتصال کابل شارژر به آداپتور

یکی دیگر از نکاتی باید به آن توجه کرد، اتصال کابل شارژر به آداپتور است. اتصال کابل شارژر به آداپتور باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. منظور از کیفیت اتصال در اینجا صرفا کیفیت ظاهری است. به صورتی که وقتی کابل شارژر اصلی خود را به آداپتور می زنید، باید دارای فاصله حداقلی باشد، درواقع وقتی به نقطه اتصال نگاه می کنیم، فاصله بین کابل شارژر و آداپتور قابل مشاهده نباشد. البته لازم به ذکر است که این مورد پس از اطمینان از اصالت کابل قابل بررسی خواهد بود. تا اینجا به مواردی که هنگام خرید نیاز به چک کردن داشتند پرداختیم، در نهایت باید آخرین و شاید یکی از مهمترین فاکتور ها را مورد بررسی قرار دهیم و آن هم چیزی جز کیفیت شارژ کردن نیست. در زمان اولین استفاده زمانی که ما تلفن همراهمان را به شارژر متصل می کنیم ، زمان شارژ کردن باید مطابق با زمان اعلامی توسط شرکت باشد و یا  کابل با قطع و وصل شدن همراه نباشد. چرا که سالم بودن کابل شارژ نیز مهم است .

کیفیت ساخت آداپتور های اپل

منظور از کیفیت ساخت دقیقا چیست؟ منظورمان از کیفیت ساخت محصول ، اول از همه حسی است که در زمان استفاده  کاربر از آن محصول می گیرد، دوم احساس با کیفیت بودن آن محصول در نوع ساخت و موضوعات این چنینی است. البته بعد از این موضوع، به موضوعی مثل میزان حفظ شرایط اولیه بعد از گذشته زمان هم می توان اشاره کرد. اینطور که وقتی محصولی را خریداری می کنید، این که بعد از گذشت زمان از لحاظ کارایی و کاربری مانند روز اول باشد، بسیار مهم است. به طور کل در مورد کیفیت ساخت آداپتور های اپل نیز میتوان گفت، در زمان استفاده مخصوصا اولین باری که شما محصول را در دستانتان می گیرید، فاکتور هایی چون متریال استفاده شده در ساخت یا حتی وزن و دقت در طراحی و فواصل که از نکات مهم در کیفیت ساخت آداپتورهای اپل هستند، نظرتان را جلب می کند. مجموعا میتوان گفت حس کاربری خوبی را به شما منتقل می کند.

مواردی که عنوان شد نه تنها برای بررسی آداپتور گوشی آیفون، بلکه برای کلیه محصولات این برند نظیر ایرپاد، آیپد و … کاربردی است و شما با توجه بالا به کیفیت ساخت و بررسی هایی که در این مطلب به آنها پرداخته شد، می توانید از خرید محصول اصل لذت ببرید.

بررسی جزئیات ساخت آداپتور

بررسی جزئیات ساخت آداپتور

سخن آخر آنکه …

پس از تمامی این بررسی ها متوجه شدیم، که برای خرید آداپتور باید به سراغ نسخه های اصلی رفت. بنابراین لازم است که خرید محصولات اپل را از فروشگاه های معتبر به انجام برسانیم. از جمله این فروشگاه ها می توان به سایت اکوموبایل اشاره کرد که با دارا بودن بهترین محصولات اپل، آنها را به قیمتی استثنایی و با گارانتی شرکتی به شما عرضه می کند. در قدم بعدی لازم است به مواردی همچون چک کردن سریال نامبر، اسکن بارکد و موارد دیگری که در مباحث بالاتر به آن پرداختیم و کیفیت ساخت آداپتور نیز توجه کنیم.

سوالات متداول درباره چک کردن سریال نامبر آداپتور اپل

چگونه از اصل بودن آداپتور اپل اطمینان حاصل کنیم؟

شما می توانید به روش های ساده ای نظیر چک کردن بارکد محصول توسط بارکد خوان، توجه به کیفیت ساخت قطعات، محل قرار گیری نوشته ها و کیفیت آنها، از اصل بودن محصول خریداری شده اطمینaان حاصل کنید.

سریال نامبر آداپتور اپل کجاست؟

شما می توانید هم از طریق جعبه محصول و هم از طریق خود محصول به سریال نامبر آن دسترسی پیدا کرده و به این شیوه از اصل بودن محصول اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *