ذره بین اکو موبایل

روش های مختلف برای اسکرین شات گرفتن با آیفون

روش های مختلف برای اسکرین شات گرفتن با آیفون

روش های مختلف برای اسکرین شات گرفتن با آیفون

اسکرین شات (Screenshot ) یا ثبت تصویر نمایشگر گوشی موبایل، یکی از قابلیت های بسیار کاربردی تلفن های هوشمند است که موارد مصرف زیادی دارد. کاربران از این قابلیت، در زمینه های زیادی بهره می برند و یکی از مهم ترین انتظارات از گوشی های هوشمند، همین اسکرین شات است. اما اسکرین شات چگونه انجام می شود؟ کاربران گوشی های اندرویدی با یک فرمول یکسان می توانند از صفحه گوشی خود عکس برداری کنند. معمولا این دسته از کاربران، مشکلی در استفاده از اسکریت شات ندارند. اما در برخی کاربران گوشی های اندروید، شاهد ناتوانی و مشکل در زمینه گرفتن اسکرین شات بوده ایم. به همین دلیل در این مطلب روش های مختلف برای اسکرین شات گرفتن با آیفون را به شما خواهیم آموخت تا بر حسب علاقه و نیاز از هر یک از این شیوه ها مایلید، بهره بگیرید. هم چنین اسکرین شات گرفتن از صفحات وب نیز در این مطلب به شما علاقه مندان آموزش داده خواهد شد که این نیز قابلیت بسیار کاربردی می باشد.

آموزش گرفتن اسکرین شات با گوشی آیفون

آموزش گرفتن اسکرین شات با گوشی آیفون

اسکرین شات به وسیله دکمه برای آیفون

به طور کلی می توان گوشی های آیفون را به دو دسته تقسیم نمود. آیفون های دکمه دار و بدون دکمه

نحوه اسکرین شات گرفتن در این دو مدل از گوشی های iPhone نیز با یکدیگر متفاوت است. در ادامه نحوه اسکرین شات به وسیله دکمه برای آیفون را مورد بررسی قرار داده ایم.

آیفون ها قبل از مدل iPhone 11 دارای دکمه بوده اند. برای مثال می توان به آیفون 7 اشاره کرد که دارای دکمه home در پایین صفحه نمایش است. برای اسکرین شات گرفتن در این موبایل ها، کافی است،  این دکمه را به همراه کلید پاور یا قفل که در جداره گوشی قرار گرفته، فشار دهید. فشار دادن این دو دکمه باید به صورت همزمان صورت گیرد تا اسکرین شات انجام شود. در غیر این صورت ممکن است صفحه را قفل کنید و یا به صفحه home گوشی بروید. با چند بار انجام این کار، تسلط کامل برای اسکرین شایت گرفتن دکمه ای آیفون را به دست خواهید آورد. این شیوه، ساده ترین روش اسکرین شات گرفتن است که در گوشی های اندرویدی هم کاربرد دارد. اما روش های دیگری هم برای اسکرین شات گرفتن از صفحه گوشی های آیفون وجود دارد که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

آموزش اسکرین شات با دکمه هوم در گوشی های آیفون

آموزش اسکرین شات با دکمه هوم در گوشی های آیفون

برای استفاده از دکمه ها به منظور اسکرین شات گرفتن، راه دیگری هم وجود دارد که در کلیه گوشی های آیفون 8 به بعد اجرا شدنی است. برای این منظور کافی است دکمه پاور و دکمه کاهش صدای گوشی را به صورت همزمان فشار داده و منتظر گرفتن تصویر از صفحه باشید.

آموزش اسکرین شات با دکمه از آیفون 8 به بعد

آموزش اسکرین شات با دکمه از آیفون 8 به بعد

آموزش گرفتن اسکرین شات در آیفون بدون استفاده از دکمه‌ها

همان طور که اشاره شد، از آیفون 11 به بعد، شاهد برداشته شدن دکمه هوم گوشی از پایین صفحه نمایش بوده ایم. به همین دلیل روش قبلی که برای اسکرین شات گرفتن به آن اشاره کردیم، در اینجا کاربرد نخواهد داشت. دارندگان گوشی های iPhone 11 و مدل های بعد از آن، می توانند برای استفاده از این قابلیت گوشی، مسیر زیر را طی کنند.

آیفون دارای یک دکمه هوم مجازی است که در واقع کار همان دکمه را به صورت ضربه ای برایتان به انجام می رساند. این قابلیت را  در گوشی های آیفون  AssistiveTouch می نامند. برای فعال سازی این دکمه مجازی کافی است وارد تنظیمات گوشی شده و از منوی Accessibility گزینه  Touch را انتخاب کرده و مورد AssistiveTouch  را فعال نمایید.

فعال کردن دکمه شناور Home در آیفون

فعال کردن دکمه شناور Home در آیفون

با فعال کردن این  مورد، دکمه هوم مجازی در گوشی شما دیده خواهد شد که نه تنها برای گرفتن اسکرین شات، بلکه در بسیاری موارد دیگر به کمکتان خواهد آمد. این دکمه حاوی کاربردی ترین مواردی است که کاربر به آن نیاز پیدا می کند و با ایجاد یک دسترسی سریع، می تواند به کار شما سرعت ببخشد. اما اینکه چه مواردی در AssistiveTouch  وجود داشته باشد، کاملا سلیقه ای است و بر حسب نیاز شما تعریف می شود. شما می توانید مواردی را به این دکمه مجازی اضافه کرده و یا گزینه هایی را حذف کنید. برای این منظور کافی است در همان بخش فعال سازی دکمه، گزینه Customize Top Level Menu  را لمس کنید. به این شیوه می توانید آپشن اسکرین شات یا هر مورد دیگری را که مایل هستید، به این قسمت اضافه کنید و مواردی را حذف نمایید. با اضافه شدن گزینه Screenshot به این دکمه مجازی شناور، می توانید به راحتی با لمس آن، از صفحه گوشی خود عکس بگیرید.

فعال کردن اسکرین شات در دکمه شناور home آیفون

فعال کردن اسکرین شات در دکمه شناور home آیفون

آموزش ثبت اسکرین شات آیفون با ۲ بار ضربه زدن پشت گوشی

یکی از نوین ترین قابلیت هایی که به گوشی های آیفون اضافه شده است، امکان گرفتن اسکرین شات تنها با 2 یا 3 ضربه به پشت گوشی است. البته باید اشاره کرد که این قابلیت در گوشی های آیفون با IOS 14 به بعد امکان پذیر است و دارندگان گوشی های آیفون 8 به بالا می توانند از آن استفاده کنند. شرکت Apple این قابلیت را برای استفاده افراد ناتوان ایجاد کرد، اما برای سایر کاربران هم خالی از لطف نبوده است. برای آموزش ثبت اسکرین شات آیفون با ۲ بار ضربه زدن پشت گوشی ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شوید و منوی  Accessibility را انتخاب نمایید. در این قسمت گزینه  Touch  را  لمس کنید و در زیر منوی باز شده، گزینه Back Tap را انتخاب نمایید.

فعال کردن اسکرین شات ضربه ای در آیفون

فعال کردن اسکرین شات ضربه ای در آیفون

در این قسمت می توانید بین گزینه های 2 یا 3 بار ضربه زدن، انتخاب کنید. Double Tap به معنای دو بار ضربه زدن و Triple Tap به معنای سه بار ضربه زدن می باشد. با گزینش یکی از این موارد، می توانید بین 4 گزینه پیش رو، یکی را انتخاب نمایید. گزینه ها در تصویر مشخص می باشند.

اسکرین شات با دو ضربه به پشت آیفون

اسکرین شات با دو ضربه به پشت آیفون

برای اینکه دو بار ضربه زدن به پشت گوشی، اسکرین شات را به همراه داشته باشد، در این قسمت گزینه Screenshot را انتخاب نمایید. به این شیوه تنها با ضربه زدن به پشت گوشی خود، آیفون با بهره گیری از شتاب سنجی که دارد، تصویری را از صفحه موبایل شما گرفته و آن را در گالری تصاویر ذخیره می کند. به همین راحتی!

آموزش نحوه اسکرین شات ضربه ای در آیفون

آموزش نحوه اسکرین شات ضربه ای در آیفون

دانلود برنامه اسکرین شات با ضربه به پشت گوشی

در برخی مراجع صحبت هایی در مورد گرفتن اسکرین شات ضربه ای با استفاده از برنامه های خاص زده شده است. در زمینه این شیوه از اسکرین شات گرفتن، نیازی به نصب و دانلود برنامه ای نخواهید داشت و گوشی شما به سادگی این امکان را در بخش تنظیمات مهیا کرده است. همان طور که در قسمت پیشین به آن اشاره شد، با ورود به بخش تنظیمات و سپس  گزینه Accessibility  می توان به راحتی قابلیت اسکرین شات با ضربه به پشت گوشی را فعال نمود. اگر شما هم برای اسکرین شات گرفتن با گوشی از طریق ضربه به اسم برنامه Tap Tap برخورد کرده اید، باید بدانید که این برنامه ویژه گوشی های اندرویدی بوده و در حال حاضر نسخه بتای آن در دسترس قرار گرفته است. به همین دلیل امکان دانلود آن از گوگل پلی حتی برای دارندگان گوشی های اندرویدی میسر نیست و باید از طریق لینک های دانلود برنامه خارج از محیط گوگل پلی برای دانلود آن اقدام نمایند. با این حال می توان با استفاده از برنامه تپ تپ نسبت به اسکرین شات گرفتن توسط ضربه در گوشی های اندرویدی اقدام نمود. این مساله برای کاربران آی او اس کاربردی ندارد و این دسته از افراد می توانند به سادگی با اعمال تغییر در تنظیمات گوشی خود، این امکان را برای تلفن همراهشان فراهم آورند.

نحوه اسکرین شات از صفحه وب آیفون

در نهایت قصد داریم نحوه اسکرین شات از صفحه وب آیفون را به شما آموزش دهیم. برای این منظور می توانید از برنامه های خاصی استفاده کنید، اما خود گوشی هم به تنهایی این قابلیت را دارد که از صفحه وب اسکرین شات گرفته و آن را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهد. البته برای استفاده از اسکرین شات صفحه وب باید حتما از مرورگر مخصوص گوشی های آیفون که سافاری نام دارد، استفاده کنید.

برای این منظور صفحه وب را در سافاری باز کرده و به یکی از شیوه های گفته شده در بندهای پیشین، اسکرین شاتی از صفحه بگیرید. این تصویر برای مدت کوتاهی در پایین صفحه به صورت کوچک نمایش داده می شود.

آموزش اسکرین شات از صفحه وب آیفون

آموزش اسکرین شات از صفحه وب آیفون

بر روی آن ضربه بزنید و پس از آن گزینه  Full Page و سپس Done را لمس کنید. در ادامه به لمس گزینه Save PDF to Files، اسکرین شات شما به صورت فایل PDF در فایل ها ذخیره خواهد شد. می توانید در ادامه مسیر ذخیره شدن و مکان آن را به طور دقیق به گوشی آیفون خود داده تا در صورت لزوم به سادگی به اسکرین شات خود دسترسی داشته باشید.

 

اسکرین شات از صفحه وب در آیفون

اسکرین شات از صفحه وب در آیفون

برنامه های زیادی هم برای این منظور در اپ استور موجود می باشند. شما می توانید با دانلود کردن یکی از آنها به سادگی اسکرین شات های رولی را از صفحه های وب تهیه کنید. یکی از این برنامه ها Webcapture می باشد که مانند یک مرورگر عمل کرده و از صفحه های وب برایتان اسکرین شات تهیه می کند. این برنامه به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد و از اپلیکیشن های ساده تهیه اسکریت شات از صفحات وب در گوشی های آیفون است.

کلام آخر آنکه اسکرین شات

در گوشی های آیفون، به سادگی انجام می شود و راه های متنوعی برای آن وجود دارد. از استفاده از دکمه ها، تا بهره گیری از قابلیت اسکرین شات ضربه ای، از مواردی هستند که کاربران می توانند از آنها بهره گیرند. با توجه به کاربردی بودن این قابلیت و استفاده زیاد از آن، توصیه می شود یکی از راه ها که برای خودتان ساده تر به نظر می رسد را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید. به نظر می رسد، آپدیت های جدید نسخه سیستم عامل اختصاصی آیفون، هر روز کار را برای کاربران ساده تر می کند و اکنون این شرکت با ایجاد امکان گرفتن اسکرین شات تنها با ضربه زدن به پشت گوشی، این کار را به راحت  ترین شکل ممکن به انجام رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *