ذره بین اکو موبایل

از کجا بفهمیم گوشی شیائومی چقدر کار کرده؟

گوشی های شیائومی

از کجا بفهمیم گوشی شیائومی چقدر کار کرده؟

امروزه و با بالا رفتن قیمت دستگاه های تلفن همراه، بسیاری از افراد ترجیح می دهند، تلفن های دست دوم را تهیه کنند. شرکت های مختلف، گوشی های هوشمند متعددی را روانه بازار کرده و افرادی هستند که به دلایل مختلف، تلفن هوشمند خود را تعویض می کنند. برای خرید تلفن هوشمند دست دو و یا حتی از سر کنجکاوی، شاید بخواهید بدانید که تلفن هوشمند مد نظر شما، چقدر کار کرده است؟ برای اطلاع از این موضوع در گوشی های شیائومی، در ادامه همراه ما باشید.

آیا می توان میزان کارکرد گوشی شیائومی را تعیین کرد؟

آیا می توان میزان کارکرد گوشی شیائومی را تعیین کرد؟

مدت زمان کارکرد تلفن همراه

اطلاع از اینکه تلفن هوشمند مد نظر شما، چند ساعت کار کرده است، برای بررسی صحت و سلامت آن، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این ویژگی مخصوصا برای خرید گوشی شیائومی کار کرده، مورد توجه قرار می گیرد. مدت زمان کارکرد تلفن همراه شیائومی به صورت ساعت و یا تاریخ نمایش داده می شود و می توانید با استفاده از آن متوجه شوید که گوشی مد نظر شما چقدر کار کرده است.

سن تلفن با مدت زمان کارکرد چه تفاوتی دارد؟

این دو ویژگی اساسا با یکدیگر متفاوت هستند. سن تلفن همراه، میزان گذر زمان از تاریخ ساخت گوشی را نشان می دهد. این مقدار، همواره بزرگتر یا حداقل برابر با زمان کارکرد تلفن هوشمند است. چرا که ممکن است تلفن شما، بعد از ساخت و ارسال توسط کارخانه، تا مدتها فروخته نشده و مورد استفاده قرار نگرفته باشد. این مقدار، با روش های مختلفی به دست می آید و معمولا به صورت یک تاریخ مشاهده می شود. سن تلفن همراه، برای یافتن ویژگی های مدل گوشی اهمیت دارد، اما نشان دهنده این نیست که چقدر کار کرده و از گوشی استفاده شده است.

روش های تشخیص زمان کارکرد تلفن همراه

برای تشخیص زمان کارکرد تلفن همراه، روش هایی وجود دارد. این روش ها، هر یک مدت زمان کارکرد تلفن همراه هوشمند شما را بر اساس معیار های مختلف و از جنبه های مختلفی بیان می کند. پس لزوما مقادیر برگردانده شده، همسان نیستند و مقداری با یکدیگر تفاوت دارند. اینکه کدام یک مد نظر شماست، بسته به هدف شما از این استعلام دارد.

استعلام گارانتی

 اولین راه برای این کار، استعلام گارانتی با استفاده از IMEI  است. با این روش شما می توانید تاریخ فعالسازی گارانتی را مشاهده کنید. از طرفی گارانتی با خرید گوشی توسط فرد و شروع استفاده از گوشی فعال می شود. به همین خاطر، تاریخ فعالسازی گارانتی همزمان است با شروع استفاده از تلفن همراه. بنابراین شما می توانید طول عمر گوشی را محاسبه کنید. برای این کار همچنین می توانید IMEI گوشی خود را در بخش استعلام اصالت سامانه همتا وارد کرده و ببینید که آیا گوشی توسط سیمکارتی فعال شده؟ و تاریخ فعالسازی گارانتی چه زمانی بوده است؟

استعلام کد IMEI  برای سنجش میزان کارکرد گوشی شیائومی

استعلام کد IMEI  برای سنجش میزان کارکرد گوشی شیائومی

مدت زمان کارکرد در تنظیمات

گوشی شیائومی، در بخش تنظیمات، میزان کارکرد تلفن تا کنون را نمایش می دهند. برای مشاهده این بخش، به قسمت درباره گوشی در تنظیمات مراجعه کنید. در این قسمت، بر روی گزینه تمام مشخصات ضربه بزنید. در انتهای صفحه باز شده، گزینه وضعیت را انتخاب کنید. در این قسمت و در پایین ترین بخش صفحه، در بخش زمان فعالیت، می توانید میزان فعالیت گوشی را به صورت ساعت/ دقیقه/ ثانیه مشاهده کنید. دقت کنید این میزان، مدت زمان روشن بودن گوشی است و از این جهت اهمیت دارد که ممکن است تاریخ هایی گوشی خاموش باشد که مد نظر این بخش نیست و در محاسبه استفاده نمی شود.

استفاده از تنظیمات گوشی شیائومی برای سنجش میزان کارکرد

استفاده از تنظیمات گوشی شیائومی برای سنجش میزان کارکرد

طول عمر تلفن همراه

شاید شما بخواهید بدانید که سن دستگاه شما چقدر است و گوشی مد نظر شما، تولید چه سالی و چه ماهی است. سن گوشی تلفن همراه، می تواند در یافتن ویژگی های تلفن به شما کمک کند. برای مثال برخی از مدل ها، در طول زمان، مشکلات سخت افزاری را برطرف کرده و یا ویژگی های جدیدی به آن دستگاه اضافه شده است. بنابراین لازم است بدانید گوشی شما ساخت چه تاریخی است. برای این کار نیز روش های مختلفی مانند چک کردن سریال نامبر، استفاده از کد های USSD مخصوص مدل مد نظر، build number، و یا مهم تر از همه IMEI وجود دارد که با بررسی آنها می توانید تاریخ تولید گوشی شیائومی را به دست آورید.

کلام آخر

شرکت های مختلف تلفن همراه، با گذشت زمان، مدل های بیشتری را روانه بازار می کنند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که تلفن هایی با مدت زمان کارکرد پایین را با قیمت پایینتر از مدل نو و آکبند خریداری کرده و در هزینه های خود صرفه جویی کنند. اما برای این کار باید بسیار مراقب بود چرا که این امکان وجود دارد تا ساعت کارکرد گوشی و یا تاریخ فعالسازی آن را به اشتباه بیان کنند تا نشان دهند که گوشی کم کار کرده است. به همین خاطر، بهتر است پیش از خرید گوشی، شخصا این موارد را چک کنید. حتی در فروش گوشی های نو نیز در برخی فروشگاه های غیر معتبر، ممکن است تخلفاتی رخ دهد. برای مثال، گوشی که کاربری آن را فعال کرده و در مدت کوتاهی آن را بازگردانده، جایگزین گوشی نو فروخته می شود. در هر دو مورد لازم است شما میزان کارکرد و تاریخ فعالسازی گوشی را چک کنید. شما می توانید برای مشاهده انواع مدل گوشی های هوشمند، به سایت اکوموبایل نیز رجوع کنید و در بخش گوشی های هوشمند، از انواع برندها و مدل های گوناگون دیدن کنید.

اگر شما هم در زمینه میزان کارکرد گوشی های هوشمند، اطلاعی در دست دارید، می توانید در بخش نظرات به آن اشاره کنید تا به این شیوه در جهت افزایش آگاهی عمومی و جلوگیری از سوء استفاده برخی فروشندگان سودجود گامی موثر برداشته شود.

سوالات متداول درباره میزان کارکرد گوشی شیائومی

آیا می توان میزان کارکرد گوشی های شیائومی دست دوم را متوجه شد؟

شما می توانید به شیوه های مختلف از میزان کارکرد گوشی های شیائومی مطلع شوید. استفاده از کد IMEI  یکی از شیوه های تشخیص مدت زمان کارکرد گوشی همراه است و در روش دیگر، تشخیص زمان شروع گارانتی گوشی می تواند برای این موضوع مناسب باشد.

آیا سال تولید گوشی می تواند ملاکی برای تشخیص کارکرد آن باشد؟

باید گفت نامناسب ترین روش برای تعیین میزان کارکرد گوشی شیائومی، سال ساخت آن می باشد. زیرا ممکن است گوشی پس از تولید شدن، مورد استفاده قرار نگرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *