ذره بین اکو موبایل

نصب فونت انگلیسی برای آیفون

نصب فونت انگلیسی برای آیفون

نصب فونت انگلیسی برای آیفون 

یکی از ویژگی های مهم آیفون ها و آیپدها آن است که قابلیت نصب فونت های سفارشی را دارند. همچنین امکان نمایش فونت های متفاوت را دارا می باشند. علاوه بر این ها امکان استفاده در دیگر اپلیکیشن های غیر سیستمی IOS همانند  MICROSOFT OFFICE IWORK  و ADIBE CC وجود دارد. برای این کار باید فونت های مورد نظر را دانلود کرده و سپس آن را نصب کنید. در ادامه به نحوه نصب فونت های انگلیسی در آیفون و آیپد پرداخته ایم.

نصب انواع فونت های مختلف برای آیفون

نصب انواع فونت های مختلف برای آیفون

مرحله نخست: دانلود یک برنامه نصب

نصب فونت ها در موبایل های آیفون باید به شکل پروفایل پیکربندی IOS باشد. برای این کار استفاده از برنامه های جانبی مخصوص، مفید است. برنامه هایی از قبیل ANYFONT و IFONT و FONTEER امکان دانلود مستقیم فایل نصب فونت را به شمار می دهد و به سرعت به یک پروفایل پیکربندی تبدیل کرده و آماده نصب می کند. با اجرای این برنامه ها نصب فونت در قالب های OTF و TTF امکان پذیر می شود. علاوه بر این آن ها قابلیت پشتیبانی از فایل های فشرده شده حاوی فایل های فرمت OTF و TTF را دارند.

برنامه ifont برای ایجاد فونت های جدید در آیفون و آیپد

برنامه ifont برای ایجاد فونت های جدید در آیفون و آیپد

مرحله دوم: تهیه فونت های دلخواه

برای این کار در ابتدا باید فایل فونت یا فونت های انگلیسی مورد نظرتان که قصد نصب آن ها را دارید، تهیه کنید. در صورت رایگان بودن این فونت ها، با یک سرچ ساده اینترنتی به راحتی امکان دانلود آن ها وجود دارد. همچنین چنانچه از حق کپی رایت برخوردار باشند، با پرداخت هزینه اندکی می توان نسخه قانونی و بدون محدودیت آن را خریداری کنید. البته برخی از برنامه ها این امکان را به کاربر می دهند تا به وسیله خود برنامه فونت ها را دانلود کند.

مرحله سوم: نصب فونت ها

در مرحله سوم باید فونت های دانلود شده را در iphone نصب کنید. برای این کار در ابتدا لازم است گزینه INSTALLATION را در برنامه ای که فونت را نصب می کند، پیدا کنید. در برنامه IFONT باید روی گزینه فایل ها در پایین برنامه کلیک کنید. در این قسمت شما فهرست فونت های دانلوده شده را خواهید دید. برای نصب یک فونت تنها باید از فهرست روی آن کلیک کنید. پس روی گزینه INSTALL ON کلیک کنید.

چنانچه تعداد فونت هایی که قصد نصب آن ها را دارید، زیاد است، می توانید روی گزینه BULK INSTALL کلیک کنید تا تمام آن ها را به شکل باهم نصب کند. در ادامه فرایند نصب موقعی که از شما خواسته شد تا در تنظیمات برنامه، پروفایل پیکربندی باز شود، روی گزینه ALLOW کلیک کنید. هم اکنون کار نصب به پایان رسیده است و فونت ها نصب شده هستند. هم چنین برای استفاده از سایر نرم افزارها قابل دسترس خواهد بود و امکان مشاهده آن ها وجود دارد.

همه چیز درباره تغییر فونت در آیفون

همه چیز درباره تغییر فونت در آیفون

مرحله چهارم: استفاده از فونت ها

پس از انجام فرایند نصب، مشاهده فونت های نصب شده به همراه فونت های سیستمی استاندارد از پیش نصب شده، در منوی فونت سایر برنامه ها امکان پذیر است. بنابراین نیازی به انجام کار خاصی به منظور استفاده از آن ها وجود ندارد و فونت های جدید به آسانی می تواند در اختیار شما قرار بگیرد. برای این کار تنها باید روی دکمه فونت ها در برنامه ای که استفاده می کنید، کلیک کرده و فونت مورد نظر را از فهرست فونت های معمولی آن انتخاب کنید. اما در صورت عدم نمایش فونت های نصب شده در فهرست، لازم است از توسعه دهنده برنامه درخواست کنید، پچ آپدیت پشتیبانی از فونت های نصب شده توسط کاربر را روی سیستم ارائه دهد.

استفاده از فونت های نصب شده در سایر برنامه ها

استفاده از فونت های نصب شده در سایر برنامه ها

حذف فونت های نصب شده

برای حذف فونت های نصب شده تنها باید روی آن کلیک کرده و گزینه حذف پروفایل را انتخاب کنید. با انجام این کار، پروفایل و فونت های درون آن حذف خواهد شد. در این مطلب به خوبی دیدیم که اگرچه گوشی های آیفون، از انواع منحصر به فرد و خاصی در دنیای موبایل های همراه هستند، اما می توان با استفاده از راهکارهایی، تنوع و جذابیت را به آنها افزود و از قابلیت های جالبی چون تغییر فونت در آنها استفاده کرد.

سوالات متداول در مورد نصب فونت در آیفون

آیا می توان به آیفون های فونت جدیدی اضافه کرد؟

پاسخ به این پرسش مثبت است. شما می توانید به سادگی و با نصب یکی از برنامه های پیکربندی فونت مخصوص Ios این کار را به انجام برسانید.

آیا می توان فونت های نصب شده در گوشی آیفون را پاک نمود؟

در صورت تمایل می توانید پس از نصب فایل فونت، با کلیک بر روی گزینه حذف پروفایل، این کار را به انجام برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *