ذره بین اکو موبایل

تفاوت های Airpods pro با Airpods 2  

تفاوت های Airpods pro با Airpods 2  

تفاوت های Airpods pro با Airpods 2  

ایرپاد نسل دوم یا همان ایرپاد 2 با نسل بعدی خودش که همان ایر پاد پرو میباشد دچار تفاوت های زیادی شده  که این تفاوت ها هم در عملکرد و هم در ظاهر ایرپاد پرو میباشد. ابتدا  از ظاهر شروع میکنیم.

در ابتدا  چند مورد از موارد استفاده ایرپاد را بهتون میگیم که با خواندن این مقاله به تصمیم گیری شما  برای خرید ایرپاد کمک کرده باشیم.

اولین مورد برای مکالمه روزانه خصوصا برای افرادی که زیاد تلفن صحبت میکنند ویا در زمان رانندگی  و حتی ورزش برای صحبت کردن تلفن به مشکل برخورد میکنند.

دومین مورد برای گوش کردن به موسیقی و یا کنفرانس ها میباشد که در طولانی مدت هدفون های بی کیفیت  باعث خسته شدن گوش و یا کیفیت پایین صدای آن ها آزار دهنده میباشد.

سومین مورد هم مناسب استفاده برای افرادی که به بازی های کامپیوتری علاقه دارند و به دنبال یک هدفون با کیفیت میگردند که سرعت انتقال صدا در آنها بالا باشد.

درایرپاد 2 ظاهری ساده داریم که به راحتی داخل گوش قرار میگیرد و امکان استفاده راحت در فعالیت های ورزشی و حتی موتور سواری را به ما میدهد و تا زمانی که صدای ایرپاد شما زیاد نباشد شما به راحتی صدای محیط اطراف را درک میکنید. در ظاهر ایرپاد پرو تفاوت های زیادی میبینیم مثل قسمتی که باعث میشود که ایرپاد داخل گوش کیپ بایستد و باعث حذف کردن صدای محیط اطراف میشود و همینطور قسمت انتهایی آن کمی کوتاه تر از نسل دوم ایرپاد میباشد. و  اما همانطور که  گفته بودیم در عملکرد هم  شامل تفاوت های زیادی میباشند اولین تفاوت مدت شارژ نگه داری طولانی تر airpod pro نسبت به airpod2 میباشد.

دومین تفاوت نحوه جواب دادن تلفن میباشد که در  نسل دوم airpod با ضربه زدن به ایرپاد این کار را انجام میدادیم اما در airpodpro با لمس کردن قسمت پایینی ایرپاد اینکار را انجام میدهیم. تفاوت بعدی قابلیت سمعک در ایرپاد پرو میباشد.همانطور که گفته بودیم در ایر پاد پرو به  دلیل قسمت اضافه شده، صدای محیط را نمیتوانید به راحتی درک کنید. پس برای همین شما میتوانید از داخل تنضیمات ایرپاد قابلیت سمعک را فعال و صدای محیط را کم و یا زیاد کنید تفاوت دیگر این 2 نسل airpod   حذف صدای مزاحم یا همان نویزگیر در زمان مکالمه میباشد که این امر در airpod pro  به شکل قابل توجهی موثر تر بوده است. همچنین شرکت  اپل نسخه ایرپاد پرو را در برابر نفوذ آب به داخل دستگاه مقاوم ساخته  است و شما امکان استفاده  آن را در هوای بارانی هم خواهید داشت وهمچنین به هیچ  عنوان آب داخل هدفون ایرپاد و یا گوش شما نمیرود.

و اما  آخرین تفاوت قیمت آنها میباشد که airpod2 با  قیمت 129 دلار و airpodpro  با قیمت 249 دلار به بازار عرضه شده است. شما می توانید Airpods pro و Airpods 2  را در سایت اکوموبایل با قیمت بسیار مناسب و تضمین اصالت کالا تهیه نمایید.

حذف نویزهای آزاردهنده

همانطور که پیش تر گفته بودیم حذف نویز های آزار دهنده در airpodpro مقدار قابل توجهی بیشتر از airpod2 بوده اما در این بخش توضیح میدهیم که این امر چطور انجام میشود.

ایرپاد پرو، با قابلیت نویز کنسلینگ

ایرپاد پرو، با قابلیت نویز کنسلینگ

داخل جعبه ایرپاد پرو برای قسمت بالایی ایرپاد که داخل گوش قرار میگیرد پلاستیک هایی  در 3 سایز مختلف وجود دارد که با توجه سایز  گوش میتوانید انتخاب کنید این پلاستیک ها باعث میشود که تا حدود زیادی صدای محیط را  نشنوید و شما با لمس قسمت پایینی  ایرپاد میتوانید airpod  خودتان را در  حالت نویز گیر یا حالت پخش صدای اطراف قرار دهید.

همچنین این امر باعث میشود تا در زمان مکالمه صدای محیط اطراف  شما را ازار ندهد همچنین به وسیله چیپستی که داخل گوشی های ایرپاد شما قرار دارد، صدا ها و نویز های ازار دهنده برای مخاطب شما هم  حذف میشود.

چیپستی که  داخل گوشی های ایرپادپرو قرار دارد با کمک میکروفونی که در کنار صورت شما قرار دارد صدای مزاحم محیط را تشخیص داده واز صدای صحبت کردن شما آن را جدا و حذف میکند. نام این  چیپست یا همان تراشه H1  میباشد. البته در نسخه ایرپاد2 هم حذف نویز های مزاحم به خوبی انجام میشود ولی این امر در  در ایرپاد پرو یک شاهکار در حد مونالیزا میباشد. یکی از مشکلات شایع در ایرپاد 2 همین حذف نویز های آزار دهنده و اضافی میباشد که متاسفانه در بعضی از ایرپاد های نسل دوم این موضوع باعث مشکل میشود که ایرپاد توانایی تفکیک صدای شما را از صدای اطراف نخواهد داشت و به درستی  صدای شما به گوش شنونده نمیرسد.

ایرپاد نسل 2، با قابلیت حذف نویزهای اضافه

ایرپاد نسل 2، با قابلیت حذف نویزهای اضافه

جدول زیر نگاهی به ویژگی های فنی از نظر نویزگیری این دو دستگاه انداخته است.

Airpods 2 Airpods pro
____ مجهز به نویز کنسلینگ ANC
هدفون توگوشی از نوع بسته هدفون توگوشی از نوع بسته
حدف نویزهای آزار دهنده و در برخی مواقع ایجاد مشکل در تفکیک صدای شما از محیط شنیدن صدای محیط به کمک حالت Transparency  و هم چنین مجهز به کنترلی برای غیرفعال کردن حذف نویز

عمر باتری قابل لمس

عمر باتری در  نسخه ایرپاد 2 و ایرپاد پرو تفاوت چشم گیری نداشته است، اما در نسخه ایرپاد پرو همگی دارای قابلیت وایرلس شارژ هستند اما در نسخه ایرپاد 2  فقط بعضی از انها که به airpods2 وایرلس شارژ معروف هستند، این قابلیت را دارند. البته باید بدانید که شما با استفاده از قابلیت وایرلس شارژ میتوانید تا هفتاد و پنج درصد  دستگاه خودتان را شارژ کنید و  برای شارژ صد در صد ایرپاد خودتان حتما میبایستی که از کابل شارژ استفاده کنید. البته که عمر باتری قابل  لمس airpod واقعا قابل اعتماد میباشد و به این راحتی ها باتری هایشان خراب نمیشود. ولی اگر باتری ایرپاد  خراب شد چه  کنیم؟

برای این  امر ابتدا باید متوجه بشیم که باتری گوشی های شما خراب شده یا کیس شما. پس از فهمیدن این موضوع شما میتوانید گوش های تکی یا کیس ایرپاد رو بصورت جداگانه از بازار دست دوم تهیه کنید. البته باید از صحت سلامت محصول دست دوم اطمینان حاصل کنید.

عمر  باتری قابل لمس برای ایرپاد شما مطمئنا به قدری هست که شما از استفاده از ایرپادتون خسته شده باشید و به فکر جایگزین کردن آن با مدل های جدید تر باشید.

حتما به  این نکته باید توجه داشته باشید که باتری های ایرپاد  قابل تعویض نمیباشد و حتی به هیچ عنوان گوشی های آن قابل باز شدن و تعمیر شدن نیست.

طراحی و سازگاری چشم نواز

از ابتدای تولید ایرپاد  یکی از دلایلی که airpods توانست بازار هدفون های بیسیم  را تسخیر کند طراحی و سازگاری چشم نواز آن بود. شرکت اپل توانست با قدرت هدفون های بیسیم شرکت های دیگر را کنار بزند. زیرا تمام آن ها پس از مدت کمی  گوش شنونده را خسته میکرد و قابلیت های بسیار محدود تری به مشتری ارائه میدادند. اما اپل با طراحی خاص و جدیدش توانست از اولین نسخه ایرپاد موفقیت کسب کند. از طرفی کیفیت صدای ایرپاد ها سطح بسیار مناسبی داشت به طوری که در مکالمه صدای آن کاملا رسا و شفاف میباشد  و همچنین در گوش کردن موسیقی تمام صدا های زیر و بم برای شما مشخص میباشد و در واقع در ذهن شما آن موسیقی به تصویر کشیده میشود.

ایرپاد 2، دارای طراحی زیبا و خاص

ایرپاد 2، دارای طراحی زیبا و خاص

این امر در ایرپاد پرو بیشتر خودش را نشان میدهد، زیرا شما به جز صدای ایرپادتان دیگر صدایی نمیشنوید. از دیگر سازگاری های ایرپاد میشود به مقاومت آن به ضربه های سطحی و کم نشدن کیفیت در محیط های مرطوب  و گرم، اشاره کرد. همانطور که میدانید کیفیت بلند گو ها خصوصا بلندگو های متفرقه به مرور زمان کاهش پیدا میکند که این امر در بلند گوهای ایرپاد های شما احساس نمیشود. البته که در نسخه ایرپاد پرو، ایرپاد های شما به آب مقاوم هستند و آب نمیتواند به airpods pro آسیبی برساند.

ایرپاد پرو، زیبا و ضد آب

ایرپاد پرو، زیبا و ضد آب

ایر پاد 2 در طراحی  تفاوت های زیادی با نسل قبلی خودش نداشت و هر دوی  آنها از نظر طراحی و سازگاری با گوش عملکرد خوبی داشتند که حتی در طولانی مدت هم به کمترین مقدار ممکن گوش را خسته میکردند. از نظر طراحی ظاهری هم بسیار چشم نواز میباشد اما تغییراتی که در ایرپاد پرو ایجاد شد این چشم نوازی را به حداکثر خود رسانده و باعث ایجاد حس نو بودن و جدید  بودن میشود که این حس در airpods 2 قابل لمس نبود.

البته که در  نسخه ایرپادپرو تازگی طراحی و قابلیت های عالی تری نسبت به ایرپاد 2 داشتیم اما بعضی از کاربران از خسته کنندگی گوش و یا از  درآمدن از گوششان  از این محصول احساس نارضایتی میکردند  و دلیل این موضوع هم نا همسان بودن گوش افراد با یکدیگر میباشد. البته قابلیت های بالای نسخه airpods pro باعث  شد که بازهم این محصول فروش بالایی را داشته باشد. تفاوت های ظاهری این دو دستگاه را در جدول زیر مشاهده می کنید.

Airpods 2 Airpods pro
هر ایر پاد، 4 گرم، کیس 40 گرم هر ایر پاد 5.4 گرم، کیس45.6 گرم
فاقد سری گوشی های متنوع مجهز به سری گوشی در ابعاد مختلف
حساس به آب مقاوم در برابر آب و عرق

قابلیت های اتصال در مقایسه ایرپاد 2 و ایرپاد پرو

در قابلیت اتصال در ایرپاد 2 و ایرپادپرو شما دچار محدودیت  نخواهید شد و اینطورنخواهد بود که شما فقط به دستگاههای محصولات شرکت اپل توانایی دسترسی داشته باشید. شما میتوانید به راحتی به هر دستگاهی  با قابلیت اتصال بلوتوث با سیستم عامل های هوشمند وصل شوید و از مکالمه و گوش کردن موسیقی با airpod های خودتان لذت ببرید. البته که ممکن است در بعضی از دستگاه نتوانید از تمام قابلیت های ایرپاد تان استفاده کنید. چون که این ایر پاد ها برای گوشی های آیفون ساخته شده اما این به این معنی نیست که برای دستگاه های دیگر بدون استفاده باشد.

در ایرپاد2 شما میتوانید با  نگه داشتن دکمه پشت کیس زمانی  که درب کیس باز است ایرپادتان را برای  اتصال به  دستگاه آماده کنید  و همچنین با نگه داشتن دکمه زمانی که درب دستگاه بسته است میتوانید ایرپادتان را ریست کنید که البته این  روش برای ست کردن کیس با گوشی ها به همدیگر هم استفاده میشود.

ایرپاد 2، با قابلیت اتصال راحت

ایرپاد 2، با قابلیت اتصال راحت

به طورکلی  کار کردن و قابلیت های اتصال airpods 2  و airpods pro اصلا کار سختی نیست وبه راحتی میتوانید به هر دستگاهی آن ها را متصل کنید.

کنترل‌ها

کنترل ها در هر دو نسخه ایرپاد2  وایرپادپرو به شما امکانات خاص و کارآمدی می دهد. شما میتوانید به راحتی با ضربه زدن در ایرپاد 2 و با لمس کردن در  ایرپادپرو بدون نیاز به تلفن همراه، گوشی خودتان را جواب بدید و یا به مکالمه پایان دهید از همین قابلیت برای پخش موزیک هم میتوانید استفاده کنید.

قابلیت دیگر ایر پاد های شما استفاده از سیری میباشد. در صورتی که تلفن همراه شما به اینترنت متصل باشد، با لمس یا ضربه زدن به ایرپاد  میتوانید از سیری استفاده کنید و از قابلیت های آن استفاده کنید. یکی از این قابلیت ها، تماس با افرادی است که در لیست مخاطبین شما قرار دارد، بدون نیاز به دسترسی و یا باز کردن قفل تلفن همراه. این امر به این صورت می باشد که پس از فعال کردن سیری، از شما  میپرسد که چه کاری میتواند برای شما انجام دهد و شما با استفاده ازکلمه  call و سپس نام مخاطب،از او درخواست کرده اید تا شماره گیری را انجام دهد.

کنترل های بالا و قدرتمند در ایرپاد پرو

کنترل های بالا و قدرتمند در ایرپاد پرو

قابلیت کنترل دیگری که شما در airpodpro  و  airpd2دارید، فعال کردن قسمتی است که در آن در زمان زنگ خوردن تلفن همراهتان نام شخص تماس گیرنده را به شما میگوید و همچنین در زمانی که برای شما پیامی می آید، برای شما نام آن شخص را میگوید و حتی در صورت تشخیص آن پیام را برای شما میخواند. قابلیت بعدی این میباشد که شما به راحتی مقدار شارژ هرکدام از گوشی های ایرپاد  و کیس آن را جداگانه میتوانید مشاهده کنید و در صورت کم بودن شارژ آنها به شما هشدار میدهد. یکی دیگر از قابلیت های بسیار مهم و کاربردی نشان دادن لوکیشن دقیق ایرپاد های شما میباشد که در هنگامی که فراموش کردید آن ها را کجا گذاشته اید و یا جا گذاشته اید به  شما  نشان میدهد. همچنین برای کمک به پیدا کردن آن ها میتوانید با استفاده از برنامه findmyiphone هم لوکیشن را ببینید و هم به گوشی ها دستور الارم بدید که به کمک صدای الارم ایرپادتون را پیدا کنید.

نتیجه گیری

در قسمت نتیجه گیری از مقایسه ایرپاد2 و ایرپاد پرو نمیتوان گفت که هیچ یک از آنها کارایی نامناسبی و یا قابلیت های پایینی دارد.

آنچه که حقیقت است، انتخاب بین خوب و خوبتر است که همانطور که از شرکت مطرح اپل انتظار میرود، در هر نسل ویژگی ها و محاسن محصولاتش بیشتر میشود و محصولات بهتری  تولید میکند . البته که ایرپادپرو و یا هر محصولی از هر شرکتی در  بررسی های موشکافانه مشکلاتی  هم دارند و ایرپادپرو هم ازاین قاعده پیروی میکند. اما موضوعی که در این  مقایسه مشخص شد این است که airpodpro نسبت به برادر بزرگتر خودش airpod2 قابلیت های بیشتری دارد و کارآمد تر است اما همچنان پس از عرضه ایرپادپرو، بعضی ها باز هم طرفدار ایرپاد2 بودند و منتقد  نسل جدید آن یعنی ایرپادپرو.

همانطور که گفتیم ایرپاد پرو برای بعضی از افراد به راحتی ایرپاد2 در گوش قرار نمیگیرد و همین امر باعث  شد که بعضی ها  همان ایرپاد2 را ترجیح بدهند. البته که در نسل جدید  ایرپاد یا همان ایرپاد نسل 3 این مشکل برطرف شده و شما ایرپادی با ظاهر ایرپادپرو و با راحتی ایرپاد2 دارید.

حال اگر ایرپاد پرو را امتحان کردید و راحت در گوشتان قرار میدهید، پس بدون شک انتخاب مناسب برای شما نسخه ایرپادپرو میباشد و خودتان را از قابلیت های این نسل از ایرپاد محروم نکرده اید.

ولی اگر واقعا با قرار گرفتن ایرپاد پرو در گوشتان مشکلی دارید و این مسئله شما را ناراحت میکند، پس  مطمئن باشید با خرید ایرپاد 2 بهترین انتخاب را کرده اید، چرا که این نسل از ایرپاد هم خالی از لطف نیست و قابلیت های مناسبی برای ارائه به شما دارد و حتما از خرید خودتان راضی خواهید بود. شما می توانید بهترین و با کیفیت ترین هدفون های بی سیم اپل را در سایت اکوموبایل مشاهده کرده و با تضمین اصالت کالا آن را تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *