ذره بین اکو موبایل

تشخیص آیفون اکتیو شده از اکتیو نشده

تشخیص آیفون اکتیو شده از اکتیو نشده

تشخیص آیفون اکتیو شده از اکتیو نشده

شاید برایتان پیش آمده باشد که قصد خرید گوشی آیفون را داشته باشید و بعد از خرید آن سالم بودن و دست دوم بودن گوشی شما را نگران کرده باشد. در واقع شما هزینه بالایی برای خرید گوشی آیفون پرداخت کرده اید و باید از سالم بودن آن اطمینان داشته باشید. شرکت آیفون سرویس Check Coverage را در وبسایت خود به نشانی https://checkcoverage.apple.com/gb/en در اختیار کاربران و خریداران قرار داده شده تا از وضعیت گوشی خود اطلاع داشته باشند. خریداران می توانند با وارد شدن به این سایت و پس از آن با وارد کردن شماره سریال گوشی آیفون از اصل و فیک بودن گوشی خود اطمینان حاصل کنند. همچنین دراین سایت می توانید تاریخ انقضاء گوشی و گارانتی آن را مشاهده کنید.

فرق آیفون اکتیو و نات اکتیو

برای اینکه بتوانید متوجه اکتیو شدن گوشی آیفون که قصد خرید آن را دارید، شوید، می توانید به شیوه زیر عمل کنید. با توجه به رایج بودن فروش جنس دست دوم به جای اصلی، شرکت Apple خود را موظف دانسته تا به ساده ترین شیوه، خریداران را از چنین تقلبی آگاه سازد.

  • هنگامی که سایت https://checkcoverage.apple.com/gb/en را در سیستم خود باز می کنید، تصویری همانند شکل زیر برایتان نمایان می شود. در این قسمت از شما می خواهد شماره سریال گوشی آیفون را که در پشت جعبه آن حک شده است، در این قسمت وارد کنید.
تشخیص آیفون اکتیو شده از طریق شماره سریال

تشخیص آیفون اکتیو شده از طریق شماره سریال

  • پس از وارد کردن شماره سریال آیفون این پیام برایتان ارسال می‌شود:“Please Activate Your iPhone” که به معنی “لطفاً گوشی را فعال کنید” می باشد. این پیام نشان دهنده این است که گوشی آیفون خریداری شده شما تا کنون فعال یا روشن نشده است.
تشخیص آیفون فعال نشده

تشخیص آیفون فعال نشده

  • اگر همانند تصویر زیر پیامی برایتان ارسال شد که به معنی این است که گوشی شما اکتیو شده است. در این مواقع از فروشنده گوشی، تقاضا کنید تا گوشی دیگری به شما بدهد که اکتیو نشده باشد.
تشخیص آیفون فعال شده از طریق شماره سریال

تشخیص آیفون فعال شده از طریق شماره سریال

کسانی که از شرکت آیفون گوشی خریداری می‌کنند، باید از قبل بدانند که این شرکت قوانینی دارد که باید طبق آن رعایت شود. شرکت آیفون می ‌تواند به کشورهایی که فروشگاه آیفون در آن قرار دارد، ۲۰ درصد از محصولات خود را بفروشد و از همه مهم تر فروش گوشی اپل در کشورهایی که در آنها کمپانی مجوز فروش محصولات خود را صادر نکرده است، ممنوع می باشد. با دانستن این نکات و توجه به سریال نامبر گوشی اپل، می توانید خریدی ایمن را تجربه کنید و نگرانی بابت خرید محصول دست دوم نداشته باشید.

سوالات متداول درباره اکتیو شدن آیفون

آیا می توان اکتیو شدن آیفون را هنگام خرید متوجه شد؟

شما می توانید با وارد کردن شماره سریال گوشی که قصد خرید آن را دارید در سایت مخصوصی که شرکت Apple برای این منظور ایجاد کرده، از اکتیو شدن گوشی مد نظر آگاهی یابید.

آیا چک کردن اکتیو بودن گوشی آیفون ضرورت دارد؟

متاسفانه به علت رایج بودن فروش محصولات دست دوم به جای اصل، چک کردن اینکه آیا گوشی آیفون قبلا فعال شده یا نه، یکی از مهم ترین اقداماتی است که خریداران باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *