ذره بین اکو موبایل

از کجا بفهمیم آیفون ما اصل است؟

از کجا بفهمیم آیفون ما اصل است؟

از کجا بفهمیم آیفون ما اصل است؟

تشخیص اصل بودن گوشی آن هم گوشی های گران قیمت همانند اپل یکی از مشکلاتی است که بسیاری از خریداران با آن مواجه می شوند. به طوری که در صورت عدم تشخیص گوشی، امکان خرید دستگاه تقلبی وجود دارد. از این رو در این مقاله قصد داریم  به بررسی چند روش فوق العاده و کاربردی برای اطمینان از اصل بودن گوشی آیفون 11، 12 و 13 بپردازیم. این روش ها برای کلیه گوشی های موبایل Apple قابل اعمال است و شما می توانید با کمی دقت متوجه فروش گوشی تقلبی شوید. توصیه می شود با خرید از مراجع معتبر و توجه به مواردی که در ادامه عنوان می شود، از خرید کالای تقلبی در امان باشید.

روش های تشخیص آیفون اصل از تقلبی

روش های تشخیص آیفون اصل از تقلبی

از کجا بفهمیم آیفون ۱۳ ما اصل است؟

  • خریداران گوشی آیفون 13 اصل ابتدا باید به شماره سریال آن دقت کنند. برای بررسی شماره سریال گوشی می توانید از مراحل زیر کمک بگیرید. نخستین کار آن است که روی تنظیمات گوشی کلیک کنید، سپس گزینه general را انتخاب کرده و مورد About را که مشاهده کردید، روی آن ضربه بزنید. در این مرحله سریال نامبر گوشی را مشاهده می کنید که به شما کمک می کند به اصل بودن گوشی خود پی ببرید. هم چنین می توانید سینی سیم کارت را از گوشی خارج کنید درون آن شماره سریال گوشی آیفون حک شده است که شما آن را با شماره سریال روی جعبه مطابقت دهید. اگر شماره سریال یکسان باشد گوشی آیفون شما اصل است.
تشخیص آیفون اصل از روی شماره سریال

تشخیص آیفون اصل از روی شماره سریال

  • یکی از بهترین گزینه ها برای مطمئن شدن از اصل بودن آیفون ۱۳ اصل چک کردن اپل استور است. شما باید گوشی خود را به اپل استور و اپل آیدی وصل کنید. اگر گوشی آیفون به مشکل بر نخورد، اصل بوده و اگر به هیچ عنوان وارد اپل استور نشود، بدانید که گوشی آیفون شما تقلبی است.
اتصال به اپ استور، راهی برای تشخیص آیفون اصل

اتصال به اپ استور، راهی برای تشخیص آیفون اصل

  • . به خوبی می دانیم که گوشی های آیفون دارای دوربین هایی بسیار قدرتمند می باشند. این قدرت در سری جدید گوشی های این برند، به حداکثر خود رسیده و شاهد به کار گیری بهترین لنزها و قدرت بالای تصویربرداری در گوشی آیفون 13 پرومکس و سایر مدل های این خانواده بوده ایم. هنگامی که شما با گوشی آیفون ۱۳ عکاسی یا فیلم برداری می کنید، به کیفیت دوربین توجه کنید. اگر عکاسی و فیلم برداری شما بدون نقص بوده یا عکس های گرفته شده شما با کیفیت فوق العاده همراه باشد، گوشی شما اصل بوده و اگر مشکلی در رنگ و کدر بودن تصویر باشد، گوشی آیفون ۱۳ تقلبی می باشد. شما می توانید با خرید گوشی آیفون 13 پرومکس، پرو، مینی و معمولی از اکوموبایل که مرجع رسمی فروش گوشی های آیفون است، بدون نگرانی از تقلبی بودن کالا، سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.
دوربین با کیفیت، از نشانه های آیفون اصل

دوربین با کیفیت، از نشانه های آیفون اصل

از کجا بفهمیم آیفون ۱۲ ما اصل است؟

  • اگر روی جعبه دستگاه را با دقت مشاهده کنید، در می یابید که طرح ها، فونت ها و همچنین بارکد روی جعبه گوشی آیفون با نوع تقلبی آن کاملاً متفاوت است. در این صورت می‌توان گفت جعبه گوشی و بسته بندی آن می تواند برای تشخیص گوشی آیفون اصل و تقلبی کمک بسیاری به شما کند. اگر متوجه شدید که روی شماره سریال گوشی آیفون برچسب یا چیزی چسبانده شده است، مطمئن باشید محصول شما تقلبی بوده و همچنین در صورتی که جعبه گوشی آیفون ساخت معمولی و بی کیفیتی داشته باشد، مسلماً دستگاه شما تقلبی است.
  • زمانی که گوشی آیفون ۱۲ را روشن می‌کنید عبارت welcome روی صفحه گوشی نمایان می شود و اگر آیفون ۱۲ شما اصل باشد، لوگوی آن در صفحه گوشی نمایش داده می‌شود. علاوه بر این رنگ صفحه گوشی می تواند اصل و تقلبی بودن آن را نشان دهد.
  • برخی از گوشی های آیفون که در فروشگاه ها و مغازه ها ارائه می‌شوند، دچار اختلال نرم‌ افزاری هستند که فروشنده آن ها را به شرکت آیفون منتقل می‌کند تا این گوشی ها را تعمیر کنند و زمانی که از سالم بودن آن اطمینان حاصل شد، با قیمت پایین و مقرون به صرفه به فروش می‌ رساند. به این عمل ریفربیشد (Refurbished) می گویند. در این صورت به هنگام خرید گوشی iphone اگر حروف Apple Certified را روی جعبه مشاهده کردید، مطمئن باشید گوشی آیفون شما در این دسته جای دارد.
تشخیص گوشی آیفون ریفربیشد

تشخیص گوشی آیفون ریفربیشد

از کجا بدانیم آیفون ۱۱ ما اصل است؟

  • مارک آیفون را در پشت گوشی گوشی مشاهده کنید. این مارک نباید به هیچ عنوان حتی به اندازه یک میلی متر فرورفتگی داشته باشد یا اگر مارک اپل سیبی باشد که در درون آن آینه است، نباید از کوچک ترین مشکل برخوردار باشد. در صورتی که این آینه کدر باشد، گوشی آیفون ۱۱ تقلبی است. اگر محصول شما از تمام لحاظ سالم باشد و لوگوی اپل بدون هیچ ایراد و نقصی طراحی شده باشد، گوشی آیفون مسلما اصل می باشد.
بدنه و لوگوی با کیفیت آیفون های اصل

بدنه و لوگوی با کیفیت آیفون های اصل

  • زمانی که با گوشی آیفون ۱۱ و آیفون 11 پرومکس کار می کنید، سرعت جابه جایی برنامه ها را بسنجید. اگر سرعت روان باشد گوش شما اصل است و اگر متوجه شدید گوشی کند کار می‌کند، تقلبی یا فیک است.
  • از کیفیت ساخت دکمه های گوشی اطمینان حاصل کنید، به طوری که اگر این دکمه ها شل باشد یا لق بزند، گوشی آیفون ۱۱ شما تقلبی است. پس شما باید در اولین فرصت دکمه های کم و زیاد و خاموش و روشن گوشی را چک کنید.

سخن پایانی آنکه…

راه های زیادی برای تشخیص اینکه گوشی آیفون اصل است یا تقلبی وجود دارد. اگرچه اغلب راه ها در تمامی مدل ها قابل اعمال می باشد، اما در این مطلب تلاش کردیم این موارد را در قالب سه مدل پرطرفدار گوشی های آیفون یعنی آیفون 13، 12 و 11 به شما نشان دهیم. آنچه به هنگام خرید گوشی اپل حائز اهمیت است، توجه به کیفیت بسته بندی، گوشی موبایل و تجهیزات جانبی داخل بسته است. مشاهده انواع تقلبی و مدل اصلی در اینترنت قبل از خرید گوشی آیفون می تواند تفاوت های ظاهری این مدل ها را به خوبی نمایان سازد. کافی است به موارد گفته شده در این مطلب خوب دقت کنید تا به راحتی متوجه فروش گوشی آیفون اصل و تقلبی شوید. هم چنین شما می توانید با خیالی آسوده خرید گوشی آیفون خود را به سایت اکوموبایل بسپارید و بدون هیچ دغدغه ای از خرید محصول تقلبی، بهترین و ارزان ترین گوشی اپل را به خانه ببرید.

سوالات متداول درباره خرید آیفون اصل

اصلی ترین راه تشخیص آیفون اصلی از تقلبی کدام است؟

شاید بتوان به جرات اصلی ترین راه تشخیص آیفون اصل از تقلبی را بررسی شماره سریال گوشی دانست. شما می توانید به راحتی با سنجش سریال نامبر گوشی مد نظر، از اصل بودن گوشی آیفون اطمینان حاصل کنید.

آیا می توان از روی ظاهر متوجه تقلبی بودن گوشی آیفون شد؟

پاسخ به این سوال مثبت است. گوشی های تقلبی معمولا کیفیت پایینی در ظاهر بسته بندی و خود گوشی دارند و این در حالی است که گوشی های اصل آیفون، دارای سطح کیفی بسیار بالا می باشند. نا منظم بودن نوشته های روی بسته بندی، کیفیت پایین جعبه، اشتباهات تایپی در نوشته های روی بسته و گوشی، کیفیت پایین مواد استفاده شده در بدنه موبایل، لوگوی بی کیفیت و … همه و همه از نشانه های تقلبی بودن گوشی آیفون از روی ظاهر بسته بندی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *