ذره بین اکو موبایل

مشکلات آیفون دو سیم کارت در ایران

2 sims iphone

مشکلات آیفون دو سیم کارت در ایران

در این مبحث میخواهیم به بررسی مشکلات آیفون های دو سیم کارت در ایران بپردازیم. امروزه اکثر گوشی ها از قابلیت استفاده همزمان از دو سیم کارت بهره مند میباشند که این موضوع مشکلاتی و معایبی نیز در پی دارد. گوشی های دو سیم کارت نسبت به گوشی های تک سیم کارت باتری بیشتری مصرف میکنند، همچنین طبق گزارش و نظر کاربران دارای مشکلات شبکه ای بیشتری هستند و آنتن دهی ضعیف تری دارند و لازم است که این موارد به کسانی که قصد خرید گوشی آیفون دو سیم کارت را دارند، اطلاع رسانی شود.

اما شرکت اپل از سال 2018 با رونمایی از آیفون های ایکس اس و ایکس اس مکس پشتیبانی از دو سیم کارت را به گوشی های خود اضافه کرد و تا به امروز که از آیفون های 13 ،13 مینی، 13 پرو و آیفون 13 پرومکس هم رونمایی شده مشکلات آیفون دو سیم کارت در ایران به طور کامل حل نشده است. اگر به دنبال اطلاع ازمهم ترین مشکلات آیفون دو سیم کارت در ایران هستید با ما همراه باشید.

آیفون های دو سیم کارت چه مشکلاتی دارند؟

آیفون های دو سیم کارت چه مشکلاتی دارند؟

سیم کارت دوم در آیفون ایکس اس و ایکس اس مکس

همانطور که در بالاتر به آن اشاره شد، آیفون های ایکس اس و ایکس اس مکس اولین گوشی های دو سیم کارت از سری گوشی های شرکت اپل بودند که در سال 2018 ارائه شدند. اما آنطور که باید طرفداران گوشی های دو سیم کارته را راضی نکرد زیرا به جای دوجا برای دو سیم کارت فیزیکی یک جا برای یک سیم کارت فیزیکی و سیم کارت دوم از نوع eSIM  در نظر گرفته شده بود.

با این وجود اپل آیفون XS و XS MAX خود را در برخی کشورها مانند چین که نمیتوانند از قابلیت  eSIM استفاده کنند و خواهان گوشی های دو سیم کارت هستند، با دو جا برای دو سیم کارت فیزیکی وارد بازار میکند. این کشورها شامل ماکائو، چین و هنگ کنگ میباشد. بنابراین در ایران هم میتوان از آیفون های با پارت نامبر این سه کشور استفاده کرد که احتمالا قابلیت استفاده از دو سیم کارت فیزیکی را دارند.

eSIM  و کشورهای پشتیبان

eSIM  سیم کارت مجازی است که از طریق اسکن بارکد QR در اپلیکیشن ios  فعال میشود. درواقع داخل حافظه گوشی میباشد، از آن خارج نمیشود و به صورت فیزیکی وجود ندارد. پیش ازاین اپل برای Apple Watch Series 3 ، Watch Series 4 ، Apple Watch Series 5 و iPad Pro نیز از eSIM استفاده کرده بود. در حال حاظر تنها 10 کشور از این قابلیت پشتیبانی میکنند که شامل ایالات متحده آمریکا، کرواسی، جمهوری چک، کانادا، اتریش، آلمان، انگلیس، اسپانیا، مجارستان و هند میباشد.

قطع اینترنت 5G در آیفون 12

و اما مسئله نارحت کننده ای که در مورد آیفون 12 وجود دارد، این است که چند آپشن در یک پکیج داشته باشید اما نتوانید از آن استفاده کنید. در گوشی آیفون 12 میتوانید از دو سیم کارت به صورت فیزیکی استفاده کنید، اما نکته قابل توجه اینجاست که اگرهمزمان به هر دو خظ خود نیاز داشته باشید، نمیتوانید از قابلیت اینترنت 5G استفاده کنید. چرا که هنگام استفاده از هر دو خط داده ها پشتیبانی نمیشود در نتیجه سرعت اینترنت کاهش پیدا میکند و به حالت 4G برمیگردد. پس برای استفاده از این قابلیت لازم است که یکی از سیم کارت های خود را غیر فعال و تنها در زمان نیاز فعال کنید تا بتوانید از این قابلیت بهره ببرید.

اما برای کسانی که از  eSim استفاده میکنند، مشکلی بوجود نمی آید و به راحتی میتوانند در حالی که از هر دو خط فعال خود استفاده میکنند، از اینترنت 5G هم بدون مشکل و کند شدن سرعت اینترنت بهره مند باشند. متاسفانه در کشور ما فعلا این قابلیت امکان پذیر نیست. البته انتظار میرود که یک مشکل نرم افزاری کوچکی باشد که شرکت اپل با یک به روزرسانی ios این باگ را رفع کند.

آیفون 12 و قطع ارتباط شبکه 5G

آیفون 12 و قطع ارتباط شبکه 5G

دو سیم کارت مجازی همزمان در آیفون 13

میدانیم که گوشی های آیفون از  esim  پشتیبانی میکنند و میتوان همزمان از یک سیم کارت فیزیکی و یک سیم کارت مجازی استفاده کرد. اما نکته ای که ایفون 13، 13 مینی، 13 پرو و 13 پرو مکس را از بقیه آیفون ها متمایز میکند، پشتیبانی همزمان از دو سیم کارت مجازی  eSIM  میباشد که در ایران پشتیبانی نمیشود.

در نهایت آنکه…

بنابراین پس از بررسی این مقاله متوجه میشویم که که گوشی های آیفون با اینکه بیشترین طرفدار را بین متقاضیان گوشی های هوشمند دارند، اما با ورود آیفون های دو سیم کارت به بازار دچار یک سری مشکلات شدند. البته این به این معنا نیست که گوشی های دو سیم کارت کار آمد نباشند، چرا که آنها یک سری از ویژگی ها را دارند که ما قادر به استفاده از آنها نیستیم. اما شرکت اپل به مرور زمان به حل این مشکلات میپردازد و ما شاهد پیشرفت در هر سری جدید از گوشی های شرکت اپل هستیم.

رفع مشکلات ارتباطی در آیفون های دو سیم کارت

رفع مشکلات ارتباطی در آیفون های دو سیم کارت

سوالات متداول مشکلات آیفون های 2 سیم کارت در ایران

کدام گوشی های دو سیم کارت آیفون در ایران پشتیبانی نمی شوند؟

گوشی های آیفون که دارای دو سیم هستند، غالبا از نوع دوم سیم کارت به شکل eSIM پشتیبانی می کنند که نوعی سیم کارت مجازی است و متاسفانه امکان استفاده از آن در کشور ما فراهم نیست. در گوشی هایی نظیر آیفون 12 هم شاهد قطع ارتباط به شبکه ارتباطی 5G به هنگام استفاده از دو سیم کارت به صورت همزمان هستیم.

eSIM چیست؟

نوعی از سیم کارت های مجازی است که وجود فیزیکی نداشته و از طریق اسکن کردن بارکد خاصی می توان از آن استفاده کرد. شرکت Apple از این نوع سیم کارت برای گوشی های دو سیم کارته خود استفاده کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *