ذره بین اکو موبایل

تفاوت جعبه کوچک و بزرگ آیفون SE 2020

iphone se 2020

تفاوت جعبه کوچک و بزرگ آیفون SE 2020

شاید شما هم به دنبال دلیل تفاوت جعبه کوچک و بزرگ آیفون SE 2020 باشید که چرا جعبه گوشی های آیفون SE 2020 شرکت اپل کوچک تر شد؟ شرکت اپل سری اول گوشی های آیفون SE 2020 نسل دوم گوشی های میان رده خود، که می توان گفت ترکیبی از آیفون 8 و آیفون 6، با صفحه نمایش 4.7 اینچ است را با قیمت مناسب 400 دلاری روانه بازار کرد. اما تولید گوشی آیفون SE 2020 فقط به یک سری محدود نشد و در سری دوم تولید و عرضه، یک سری تغییرات در آن اعمال شد. ابعاد جعبه تغییر کرد و کوچکتر شد.

تفاوت های جعبه بزرگ و کوچک آیفون SE 2020

تفاوت های جعبه بزرگ و کوچک آیفون SE 2020

چرا جعبه آیفون SE 2020 بزرگ بود؟

آیفون SE 2020 در تولید و ارائه سری اول، جعبه و بسته بندی بزرگ تری داشت، چرا که درون بسته بندی خود شارژر، کابل (سیم شارژر) و همچنین هندزفری داشت، به همین دلیل جعبه آیفون SE 2020 بزرگ بود. اما همانطور که بالاتر به آن اشاره شد، یک سری اِلمان ها در تولید سری دوم از آن کسر شد که در ادامه به آن میپردازیم.

جعبه بزرگ آیفون SE 2020

جعبه بزرگ آیفون SE 2020

آیتم هایی که از آیفون SE 2020 حذف شد

و اما چه آیتم هایی از آیفون se 2020 حذف شد؟ شرکت اپل همزمان با رونمایی از آیفون های سری 12 خود، اعلام کرد که این گوشی بدون شارژر و هندزفری به بازار عرضه میشود و در ادامه افزود که شارژر و هندزفری گوشی آیفون SE 2020 نیز از جعبه آن برداشته خواهد شد. پس از آن جعبه آیفون های SE 2020  کوچکتر شد، چرا که درون جعبه فقط  یک گوشی هوشمند و یک کابل شارژِی USB-C به لایتنینگ قرار داده شد. حالا فکر میکنید چرا شرکت اپل چنین کاری کرد؟ طبق گفته خودشون برای حفاظت بیشتر از محیط زیست که به بررسی آن خواهیم پرداخت.

حذف شارژر و هندزفری در آیفون های جعبه کوچک

حذف شارژر و هندزفری در آیفون های جعبه کوچک

علت حذف شارژر و هندزفری توسط شرکت اپل

شرکت اپل اعلام کرد که علت حذف شارژر و هندزفری چیزی جز حفاظت بیشتر از محیط زیست نبود. همچنین مدیر ارشد محیط زیست شرکت اپل (لیسا جکسون) گفت که حذف این آیتم ها از گوشی های اپل به کاهش مصرف انرژی های ارزشمند کمک میکند، باعث کاهش انتشار امواج میشود و در نتیجه به محیط زیست کمک خواهد کرد. آنها بر این باورند که اکثر مشتریان این کمپانی شارژر آیفون های قدیمی تر خود را دارند که میتوانند از آنها استفاده کنند. این در حالیست که کابل های داخل جعبه های جدید آیفون به آداپتور و شارژرهای نسخه های قدیمی تر وصل نمیشود. چرا که یک طرف کابل  Type-C میباشد. از طرفی دیگر شرکت اپل شارژر های مخصوص این گوشی ها و همچنین هندزفری حذف شده از جعبه را به صورت تکی تولید و عرضه میکند، با این تفاوت که بعد حذف از جعبه روی این آیتم ها تخفیف 10 دلاری گذاشته و شما باید برای تهیه هرکدام 19 دلار و برای تهیه هردو، یعنی هم شارژر و هم هندزفری نزدیک 40 دلار بپردازید. پس در نتیجه به نظر نمی رسد هدف اپل تنها حفاظت از محیط زیست باشد، بلکه انگار به فکر سود و درآمد بیشتر است.

دلیل ایجاد جعبه کوچک آیفون SE 2020

دلیل ایجاد جعبه کوچک آیفون SE 2020

سخن پایانی آنکه…

آیفون se در دو بسته بندی متفاوت کوچک و بزرگ روانه بازار شده است. علت این مساله طبق گفته شرکت Apple، کاهش زباله های الکترونیکی است که باعث کمک به محیط زیست خواهد شد. این دو جعبه در فقدان هندزفری و شارژر با یکدیگر متفاوت هستند که باعث کوچک تر شدن یکی از بسته ها شده است. توجیهی که شرکت اپل برای این کار در نظر گرفته است، این ادعاست که کاربران شارژر و هندزفری گوشی های قبلی خود را دارند و نیازی به تولید و تهیه مجدد آن نمی باشد. با این حال ممکن است این مساله در همه کاربران صادق نباشد که سبب شده تا بخشی از خریداران مجبور به تهیه مجدد هندزفری اپل و شارژر آن با پرداخت هزینه ای جداگانه شوند.

سوالات متداول درباره تفاوت جعبه کوچک و بزرگ آیفون

چه تفاوتی میان جعبه کوچک و بزرگ آیفون SE وجود دارد؟

تفاوت بین این دو  در حذف هندزفری و شارژر از جعبه های کوچک است که در سری دوم تولید این مدل از گوشی اتفاق افتاده است.

علت ایجاد دو جعبه کوچک و بزرگ برای آیفون SE چیست؟

به گفته شرکت اپل این کار به علت کمک به محیط زیست از طریق کاهش تولید زباله های الکترونیکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *