ذره بین اکو موبایل

از کجا بفهمیم گوشی سامسونگ سفارش کجاست؟

از کجا بفهمیم گوشی سامسونگ سفارش کجاست؟

از کجا بفهمیم گوشی سامسونگ سفارش کجاست؟

بدون شک شرکت سامسونگ را می توان محبوب ترین کمپانی تلفن های هوشمند اندروید یا حداقل در بین بهترین ها معرفی کرد. این شرکت، همواره در حال گسترش تولیدات خود بوده است. می توان گفت سرمایه گذاری اصلی این شرکت بر روی تلفن های هوشمند خود بوده و آن ها را به سراسر جهان ارسال می کند. شاید برای شما نیز سوال باشد که تلفن همراه شما، به سفارش کدام کشور تولید شده است. برای رسیدن به پاسخ این پرسش که از کجا بفهمیم گوشی سامسونگ سفارش کجاست؟ راهی وجود دارد؟ دانستن این موضوع از چه جهاتی دارای اهمیت است و چه تاثیری در کیفیت گوشی سامسونگ خواهد داشت؟ برای آگاهی از این موضوع و رسیدن به پاسخ این پرسش ها، با ما همراه باشید.

چگونه می توان کشور سفارش دهنده گوشی سامسونگ را شناسایی کرد؟

چگونه می توان کشور سفارش دهنده گوشی سامسونگ را شناسایی کرد؟

چرا باید از کشور مقصد مطلع شویم؟

هنگامی که یک OEM یا شرکت ارائه دهنده دستگاه، برای یک گوشی هوشمند فریمور (frimware) ارائه می کند، این کار را با در نظر گرفتن یک منطقه خاص انجام می‌دهد. ارائه فریمور مخصوص هر کشور، به دلایل مختلف مانند موانع زبانی، قوانین ملی، مشارکت های محلی، و غیره انجام می شود. این فریمور ها به منظور بهبود عملکرد و رفع مشکلات احتمالی ارائه خواهد شد. اصطلاحات تخصصی در این زمینه وجود دارد که به منظور پاسخ به این پرسش که از کجا بفهمیم گوشی سامسونگ سفارش کجاست؟ یاری گرمان خواهد بود. در ادامه به بررسی موارد کاربردی برای تشخیص کشور سفارش دهنده گوشی سامسونگ پرداخته ایم.

فریمور چیست؟

فریمور چیست؟

CSC مخفف چیست؟

در گوشی های هوشمند سامسونگ، CSC در واقع به معنای کد خاص کشور است. با استفاده از این کد، می توان کشور سفارش داده این مدل را بیابیم. اهمیت اطلاع از آن به این دلیل است که در صورت تمایل به تغییر و نصب دستی فریمور، لازم است نسخه مربوط به کشور را انتخاب کنیم. از همین رو نیاز است بدانیم گوشی سامسونگ سفارش کدام کشور است.

CSC چیست و به چه کاری می آید؟

CSC چیست و به چه کاری می آید؟

چگونه کشور سفارش دهنده گوشی را بفهمیم؟

تشخیص کشور مقصد، کار نسبتا آسانی است. سه روش مختلف برای انجام این کار وجود دارد که هر سه، ساده هستند و مشکلی برای پیدا کردن آن نخواهید داشت. البته روش های دیگری نیز برای انجام این کار وجود دارد، اما این سه روش، متداول ترین روش ها هستند که به آنها اشاره می کنیم:

روش استفاده از شماره گیر تلفن

اگر صاحب یک گوشی هوشمند سامسونگ هستید، می توانید با شماره‌گیر تلفن از پیش نصب شده این فرآیند را انجام دهید.. این راه یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کشف کد CSC منطقه تلفن شما خواهد بود. این کدها اغلب در دستگاه های اندرویدی به عنوان راهی برای اشکال زدایی سرویس ها یا دریافت اطلاعات استفاده می شوند.

برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید.

  • برنامه شماره گیر را باز کنید
  • *#1234# را شماره گیری کنید
  • صفحه نمایشگر شما باید با یک صفحه تاریک شامل جزئیات سیستم عامل جایگزین شود.
  • به بخش CSC نگاه کنید و بعد از شماره مدل آن را ببینید.
شناسایی CSC با استفاده از کد دستوری

شناسایی CSC با استفاده از کد دستوری

روش استفاده از بخش about phone

روش بالا همیشه منطقه دقیق را مشخص نمی کند و ممکن است منطقه مشخص شده، شامل طیف وسیعی از مناطق باشد. به همین دلیل، از روش دیگری نیز برای این کار استفاده می شود. این روش با استفاده از منوی about phone انجام شده و از این طریق می توان منطقه گوشی تلفن هوشمند را یافت.

برای این روش، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برنامه تنظیمات را باز کنید
  • به پایین بروید و روی منوی «درباره تلفن» یا «about phone» ضربه بزنید
  • حالا گزینه «Software Information» را انتخاب کنید.
  • به دنبال گزینه «Service Provider SW Ver» بگردید و آن را انتخاب کنید.
  • در اینجا کد 3 حرفی CSC را برای گوشی هوشمند یا تبلت خود پیدا خواهید کرد.

روش حالت دانلود یا download mode

آخرین روش که کمی پیچیده تر از حالت های قبلی نیز می باشد، استفاده از مد دانلود گوشی های هوشمند سامسونگ است. این روش اگرچه کمی پیچیده تر از روش های قبلی بوده و نیاز به یادگیری آن خواهید داشت، اما مطمئن ترین نتیجه را برای شما نمایش خواهد داد.

سامسونگ با ارائه مدل های جدید، نحوه دسترسی به این حالت های بوت پنهان را همواره تغییر داده است. برای مثال، به منظور ورود به حالت دانلود Samsung Galaxy S10 لازم است که دکمه‌های کاهش صدا و Bixby را در حالی که کابل USB وصل است، نگه دارید. اما برای استفاده از حالت دانلود سامسونگ گلکسی نوت 10 باید هنگام اتصال کابل USB، هر دو دکمه افزایش صدا و کاهش صدا را همزمان فشار دهید. این ترکیب وابسته به مدل گوشی تلفن همراه شما متغیر است.

در نهایت با ورود به حالت دانلود، متنی نمایش داده خواهد شد. در این متن خطی وجود دارد که با Carrier_ID شروع می شود. پس از این خط، میتوانید کد منطقه تلفن هوشمند سامسونگ را مشاهده کنید.

پس از یافتن کد سه حرفی، به راحتی می توانید با یک سرچ ساده، منطقه تلفن همراه خود را بیابید. اگر از دسته کسانی هستید که به هنگام خرید گوشی سامسونگ به کشور سفارش دهنده آن اهمیت می دهید، با روش های ساده ای که عنوان شد، قادر خواهید بود به این مهم دست پیدا کنید.

تشخیص CSC با استفاده از دانلود مود

تشخیص CSC با استفاده از دانلود مود

سوالات  متداول درباره کشور سفارش دهنده گوشی سامسونگ

آیا راهی وجود دارد که بتوان کشور سفارش دهنده برای تولید گوشی سامسونگ را متوجه شد؟

شما قادر خواهید بود با استفاده از روش های مختلفی از کشوری که گوشی سامسونگ به سفارش آن تولید شده، اطلاع پیدا کنید. این راه ها به سه شیوه بهره گیری از شماره گیر، استفاده از منوی تنظیمات و یا بهره گیری از دکمه های سخت افزاری میسر خواهد بود.

اطلاع از کشور سفارش دهنده گوشی سامسونگ به چه کاری می آید؟

به منظور تغییرات فریم ور و بومی سازی گوشی های سامسونگ، باید بدانیم که موبایل خریداری شده، به سفارش کدام کشور بوده و در ادامه بتوانیم Frimware را تغییر دهیم. برای برخی کاربران تشخیص کشور سفارش دهنده در هنگام خرید گوشی سامسونگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *