ذره بین اکو موبایل

چگونه اینترنت آیفون را Hotspot کنیم؟

Hotspot internet iphone

چگونه اینترنت آیفون را Hotspot کنیم؟

زندگی کردن در دنیایی که همه امور آن به واسطه اتصال به اینترنت می گذرد، وجو قابلیتی به نام هات اسپات (Hotspot) را برای ما اجباری ساخته است. هات اسپات یا همان نقطه اتصال، در واقع قابلیتی است که گوشی یا تبلت شما را به یک سیستم وای فای تبدیل کرده و امکان اتصال سایر دستگاه ها را به شبکه اینترنت آن فراهم می آورد. با استفاده از این قابلیت شما می توانید در هر مکانی که هستید به یک شبکه وای فای اتصال داشته باشید و امکان استفاده دیگران را نیز از این شبکه جهانی فراهم کنید. اما این قابلیت چگونه فعال می شود؟ اگر شما از دارندگان یکی از گوشی های آیفون هستید، برای آموزش کار با هات اسپات و نحوه فعال سازی آن، این مطلب را مطالعه کنید و به کاربردی و ایمن ترین روش، از آن استفاده نمایید.

نحوه فعال کردن هات اسپات  در آیفون

اگرچه استفاده از نقطه اتصال یا همان هات اسپات، مساله ای رایج شده و مانند چند سال گذشته، مبهم و گنگ نیست، اما برای فعال سازی آن لازم است تا اقداماتی صورت گیرد و مراحلی طی شود تا گوشی آیفون شما این قابلیت را دارا گردد. در ادامه به صورت تصویری به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه اینترنت آیفون را Hotspot کنیم؟

باید دانست که این تنظیمات به صورت پیش فرض در گوشی آیفون شما موجود نیست و کلیه این مراحل باید در نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون انجام شود. برای این منظور در ابتدا وارد بخش تنظیمات یا Setting شوید. در این قسمت گزینه Cellular را انتخاب کرده و گزینه  Cellular Data را فعال نمایید. پس از فعال سازی این گزینه وارد  Cellular Data Options شده و Cellular Data Network را انتخاب کنید. با وارد شدن به این بخش، گزینه های زیادی به رویتان باز می شود. در بین آنها ما به Personal Hotspot  نیاز داریم.

شیر کردن اینترنت آیفون

شیر کردن اینترنت آیفون

لازم است تا با توجه به سیم کارتی که استفاده می کنید و قصد هات اسپات کردن اینترنت آن را دارید، یکی از گزینه های همراه اول، ایرانسل و یا رایتل را انتخاب کنید. اطلاعات سیم کارت شما در قسمت APN وارد می شود و برای سیم کارت های همراه اول، mcinet، برای سیم کارت های ایرانسل، mtnirancell و برای سیم کارت های رایتل، rightel وارد خواهد شد.

وارد کردن اطلاعات سیم کارت برای هات اسپات کردن آیفون

وارد کردن اطلاعات سیم کارت برای هات اسپات کردن آیفون

حال با وارد شدن دوباره به بخش تنظیمات گوشی شاهد اضافه شدن قسمتی با عنوان Personal Hotspot خواهید بود. در واقع این قابلیت همان نقطه اتصالی است که می تواند اینترنت سیم کارت شما را با دستگاه های دیگر با قابلیت اتصال به اینترنت به اشتراک بگذارد. برای امن کردن اتصال خود، لازم است تا رمز عبوری را برای هات اسپات خود تعیین کنید تا امکان اتصال تنها از طریق این رمز صورت گیرد. برای این منظور گزینه Wi-Fi Password را لمس کرده و رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید. این رمز هیچ ارتباطی به اپل آیدی شما ندارد و می توانید رمزی مجزا را برای آن در نظر بگیرید.

 

ایجاد رمز عبور برای هات اسپات آیفون

ایجاد رمز عبور برای هات اسپات آیفون

شیر کردن اینترنت آیفون

تا به اینجای کار، شما قابلیت را در منوی تنظیمات خود ایجاد کرده اید. در برخی از نسخه های Ios نظیر گوشی آیفون 12 پرومکس این گزینه به صورت پیش فرض وجود دارد. اما در صورتی که این طور نبود، به شیوه ای که عنوان شد، می توانید آن را اضافه کنید. در ادامه با فعال کردن و در صورتی که بلوتوث و یا وای فای گوشی خاموش باشد، پنجره کوچکی در موبایل باز شده و از شما سوال می کند که مایل به روشن کردن بلوتوث یا وای هستید؟ در غیر این صورت گزینه USB only برایتان فعال خواهد شد. پیشنهاد می شود در صورتی که مایل به اتصال هات اسپات به صورت بی سیم هستید، بلوتوث خود را روشن کنید. در این صورت دسترسی آزادانه تری را تجربه خواهید کرد. سایر دستگاه ها با وارد کردن رمز عبوری که شما برای اینترنت هات اسپات آیفون خود در نظر گرفتید، می توانند به راحتی و مانند یک شبکه وای فای به آن اتصال داشته باشند.

اتصال هات اسپات آیفون به صورت بی سیم

اتصال هات اسپات آیفون به صورت بی سیم

نحوه اتصال اینترنت اندروید به ایفون

اگر از دارندگان گوشی های اندرویدی هستید و قصد اتصال به شبکه هات اسپات یک گوشی آیفون را دارید، کافی است دارنده گوشی iphone مراحل گفته شده را طی کرده و رمز عبور خود را در اختیار شما قرار دهد. کافی است وارد قسمت وای فای گوشی خود شده و نام دستگاه آیفون را پیدا کرده و رمز عبور درخواستی برای اتصال را وارد نمایید. به این شیوه مانند یک شبکه وای فای به اینترنت دستگاه آیفون اتصال پیدا می کند. نحوه اتصال اینترنت اندروید به ایفون، تفاوتی با سایر دستگاه ها نداشته و تنها کافی  است در محدوده نقطه اتصال دستگاه قرار گرفته و رمز عبور را داشته باشید.

هشدارهای هات اسپات آیفون

اولین نکته ای که باید به آن توجه داشت، انتخاب رمز عبور مناسب و پیچیده است که به راحتی قابل حدس زدن نباشد. زمانی که شما هات اسپات گوشی خود را روشن کردید، اینترنت سیم کارت مانند یک شبکه وای فای به کلیه دارندگان دستگاه های موبایل، لپ تاپ و تبلت نمایش داده می شود و اگر رمز شما قابل حدس زدن و ساده باشد، آنها می توانند به دستگاه شما متصل شوند. البته باید اشاره کرد که گوشی آیفون شما این مساله را در قالب هشداری در بالای صفحه به شما نشان خواهد داد.

مساله دیگری که باید به آن توجه کنید، گران بودن اینترنت سیم کارت ها به نسبت اینترنت های مربوط به خطوط ثابت می باشد. بنابراین در صورتی که مایل به هزینه کردن زیاد نیستید، از دانلود برنامه و فایل های سنگین به وسیله اینترنت  هات اسپات خودداری کرده و مراقب حجم مصرفیتان باشید.

در نهایت آنکه باتری اغلب گوشی ها با ایجاد یک نقطه اتصال یا Hotspot داغ شده و ممکن است و زودتر از موعد مقرر، شارژ آن به اتمام برسد. به همین دلیل در مواقعی که نیاز به شارژ گوشی خود دارید، از روشن کردن بیش از اندازه و غیر ضروری هات اسپات خودداری کنید. زیرا باعث مصرف زیاد شارژ باتری شما خواهد شد.

در نهایت آنکه هات اسپات گوشی های آیفون…

به سادگی و با چند اقدام آسان به انجام می رسد. کافی است این قابلیت را از طریق تنظیمات گوشی و به شیوه ای که عنوان شد، فعال ساخته، رمز عبور مناسبی برای آن تعیین کنید و آن را در اختیار کسانی که قصد شیر کردن اینترنت با آنها را دارید، قرار دهید. این قابلیت بسیار کاربردی بوده و در دنیای امروز، در موارد بسیاری شاهد نیاز به استفاده  از آن هستیم. به همین دلیل یادگیری آن برای شما خالی از لطف نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *